fbpx
Дозвілля
Мені чоловікова сестриця робить манікюр за повну ціну, а я їй торт чомусь повинна спекти “по-родинному” безкоштовно

Уже три роки роблю у зовиці манікюр і жодного разу не просила знижки. Вона сама теж не пропонувала і в кінці сеансу перша озвучувала вартість. Платила без питань. А як їй торт знадобився, а я оголосила ціну, то стільки обурення, що це не по-родинному. Як взагалі це працює?

У мене з сестрою чоловіка завжди були нормальні стосунки. Не найкращі подруги, звичайно, але хороші знайомі. Вона майстер манікюру. Зараз вже цілком досвідчений, але я пам’ятаю, коли вона тільки починала.

Я тоді ще не знайшла свого майстра, тому на пропозицію Еліни погодилася, втрачати все одно нічого. Вона робила все дуже довго, але акуратно і старанно. Коли вона назвала повну суму за манікюр, я дещо здивувалася, чесно кажучи, розраховувала на знижку. але претензії висувати не стала. Все одно дешевше я за манікюр не віддавала б.

Почала ходити до неї на манікюр. Іноді вона щось робила не бездоганно, але сама ж виправляла. Згодом вона стала затребуваним майстром і цінник виріс, але я продовжувала ходити до неї, тому що вона вже і смак мій знає, і робить якісно. А ціни скрізь ростуть.

Все було добре, поки я в декреті не захопилася випічкою. Раніше якось не займалася нею особливо, а в декреті раптово виявилося дуже багато вільного часу – дитину постійно ннамагалися забрати то мої батьки, то батьки чоловіка. Перша внучка у всіх. Мало не до суперечки доходило. Так що півдня я була абсолютно вільна.

У мене є помічниця по господарству, яка прибирає і прасує. Вона приходить раз на тиждень, тому прибиранням я займаюся не особливо старанно. А в інтернеті надивилася на всі ці шедеври кулінарії і вирішила теж спробувати. Мій вибір припав на випічку.

Спочатку робила собі, друзям, батькам, рідні безкоштовно. А коли вже набралася досвіду, то почали надходити замовлення від знайомих. Рідних ж я періодично балувала безкоштовно, коли були сили і час. Іноді їх не було, тому що навалювалося занадто багато замовлень.

Еліна мою випічку дуже нахвалювала, але сама нічого не замовляла. Але недавно вона замовила у мене торт з досить складним оформленням.

– Глянь, ти таке оформлення зможеш зробити? – Вона показувала мені картинку з інтернету.

– Один в один швидше за все не вийде, але в загальному і цілому можу, так.

– Дуже добре! Хочу подрузі на день народження подарувати, мені потрібно до п’ятниці. Зробиш?

У мене як раз не особливо завантажений тиждень був, тому я погодилася. Зазвичай я працюю по передоплаті, але з рідні її не беру, свої люди все-таки. Так і цього разу я вирішила, що Еліна віддасть гроші, коли буде забирати торт, а продукти я куплю на свої.

Провозилася з тортом я близько 15 годин. Кажу ж, оформлення дуже складне, та й суфле, желе, бісквіти не за хвилину робляться. Але результатом я була сама задоволена. А Еліна взагалі в захваті була.

– Вау, навіть крутіше, ніж я очікувала! Дякуємо!

Я втомлено посміхнулася і назвала ціну за торт. Еліна спершу не в’їхала, про яку ціну я говорю. А потім подивилася на мене, ніби ніколи раніше не бачила.

– Почекай, які гроші? Ми ж родички!

Тут вже я здивувалася. Питаю, а чому я тоді плачу за манікюр, ми ж родички.

– Це інше, там і матеріали, і робота. А це… Ну це ж просто торт.

Я мовчки поставила “просто торт” назад в холодильник.

– Я витратила на нього 15 годин, купу продуктів і декору. А ціну назвала вже зі знижкою. Тому віддавати його просто так не буду. У нас не такі стосунки, щоб можна було вирішити, що це безкоштовно. Будь-яка робота має свою ціну.

Еліна заявила, що якби знала, що я з неї гроші хотітиму, то навіть би не просила. Я знизала плечима тільки. Мені здавалося, що це очевидно. Одна справа пригостити за власною ініціативою, інше робити цілеспрямовано під замовлення.

Зовиця образилася і пішла. Торт мені, на щастя, вдалося продати в цей же день, хоча б не втратила в грошах.

Еліна зі мною не спілкується, але навіть свекруха їй вже сказала, що вона вчинила неправильно. А та все одно вважає, що я вчинила не по-родинному.

Фото ілюстративне.