fbpx
Події
Мати загиблого в Авдіївці бійця виграла суд проти Росії

Івано-Франківський суд постановив стягнути з Російської Федерації 60 тисяч євро на користь жінки.

Матір військового Ярослава Костишина, який загинув під час війни на Донбасі, виграла суд проти Росії.

Відповідне рішення про стягнення з держави-агресора суми еквівалентної 60 тисячам євро на користь Марії Костишиної 7 лютого прийняв Івано-Франківський міський суд.

Читайте також:  100 тис. штрафу, довідки і техогляд. Нові правила для водіїв

Як розповіла ТСН.ua Марія, це вже був другий виграний їхньою родиною суд. Минулого року до суду на Росію подала дружина загиблого Світлана, яка з двома дочками проживає у селищі міського типу Ярмолинці на Хмельниччині.

Ярмолинецький райсуд прийняв рішення про стягнення з Російської Федерації на користь вдови Костишина і його неповнолітніх дочок суми морального і матеріального збитку еквівалентної 189 тисячам євро.

Адвокат Андрій Турій у коментарі ТСН.ua зауважив, що можливий й інший варіант. “По цьому рішенню суду позивач зможе стягнути грошові кошти не тільки на території України, а й навіть за кордоном у разі наявності договору про правову допомогу між Україною та державою, в якій знаходиться майно боржника – РФ. Є добре відома аналогія зі справою ЮКОСа. У цій справі Франція та деякі інші держави заарештували майно та рахунки РФ, що знаходились на їхній території”, – зауважив адвокат.

Порядок дій, необхідних для виконання рішення українського суду, міститься у відповідних договорах про правову допомогу, додав Турій.

Загиблий майор Ярослав Костишин народився в Івано-Франковську, був кадровим військовим, офіцером, служив в армії з 1998 року. За словами матері, Ярослав відправився на фронт за наказом керівництва. Він був великим патріотом і змалку дуже любив Україну.

На Сході Ярослав виконував бойові завдання, був командиром посту на позиціях біля Донецького аеропорту. Загинув 29 березня 2014 року під час виконання обов’язків військової служби в Авдіївці.

Після смерті Ярослава його дружина вступила до лав ЗСУ за контрактом. Наразі вона служить у військовій частині в Ярмолинцях.

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН продовжує розглядати справу України проти Росії. Зокрема, у січні голова МЗС України Павло Клімкін повідомляв, що українська сторона планує доповнити позов новими фактами порушення Москвою прав людини.

Читайте також:  Доведено наукою: 10 дивовижних фактів, пов’язаних з розвитком первістків

Джерело.