fbpx
Події
Мати убитого в бою з ГРУшниками солдата: мене ніхто не питав, чи хочу я помилування

Рідні загиблого воїна АТО Вадима Пугачова мають намір подати позов до Європейського суду на Російську Федерацію, щоб притягнути до відповідальності сусідню державу за злочини, вчинені її військовослужбовцями в Україні.

31 травня народний депутат України Надія Савченко вперше виступила з трибуни Верховної Ради. У своїй короткій, але яскравій промові Надія згадала бійця Вадима Пугачова, який загинув рік тому під час перестрілки з групою російських диверсантів, в числі яких були Грушники Олександр Александров і Євген Єрофєєв (цих військовослужбовців Російської Федерації обміняли на Савченко).

– Хочу попросити вибачення у матері Вадима Пугачова за те, що її син віддав життя за мою свободу, – сказала Надія Савченко. – Вибачте, що я жива, а ваша дитина мертва …

Ім’я Вадима Пугачова тепер назавжди пов’язане з ім’ям Надії Савченко. Його смерть стала точкою відліку для її звільнення. Адже якби в бою під Щастям Луганській області не були взяті в полон російські Грушники Єрофєєв і Александров, ще невідомо, як довго відважна українська льотчиця перебувала б у російській в’язниці. Виходить, Вадим ціною власного життя забезпечив нашим учасникам переговорів «обмінний матеріал».

Мати убитого в бою з ГРУшниками Вадима Пугачова Тетяна Олексіївна розповідає, що її думкою про те, чи хоче вона помилування Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, ніхто не цікавився.

Про це йдеться в інтерв’ю жінки виданню Факты и комментарии.

“Ні, я не проти того, що Надія Савченко завдяки цьому обміну здобула свободу. Мені, як і всім в Україні, було шкода її. Але мене не покидає відчуття, що я брала участь в якомусь розіграному спецслужбами шоу, виконуючи роль “антуражу “. Нас, простих людей, використовують на виборах, на війні, а потім викидають, як відпрацьований матеріал … Адже мене, визнану потерпілою стороною в такій гучній справі, ніхто навіть не спитав, чи згодна я на те, щоб засуджені були помилувані. І сина мого, коли зустрічали Савченко, не пам’ятали … “- розповіла вона.

Жінка згадала, що її син телефонував їй приблизно за годину до того, як загинув у перестрілці з російськими ГРУшниками, і планував наступного дня їхати додому.

“О другій годині дня син зателефонував… Наступного дня я чекала його додому. Хоча Вадик збирався насамперед до Лєни – своєї колишньої однокласниці (на якій планував одружитися. – Ред.)… Вадик вже мріяв про доньку. Говорив, як тільки добереться до Кременчука, одразу ж вони з Оленою понесуть заяву в ЗАГС. Та доля розпорядилася по-своєму – менше ніж через годину після того дзвінка він загинув у бою…” – розповіла Тетяна Олексіївна.

“Побачивши російських спецназівців у залі суду, я розгубилася. Але все ж хотіла подивитися їм в очі і поставити одне-єдине питання: “Навіщо ви вбили мого сина?” Але коли побачила, як вони вальяжно сиділи і посміхалися, у мене всередині ніби щось обірвалося”, – зізналася вона.

На фото: Вадим Пугачов

Жінка розповіла, що після смерті Вадима її і внучку викликали в СБУ і питали, чи знають вони про конфлікти Пугачова з товаришами по службі. Справа в тому, що через міст, який охороняв син Тетяни Олексіївни, проходила контрабанда як в один, так і в інший бік.

“Все буде на вашу користь”, – говорив мені прокурор. Але яка може бути користь, якщо у мене немає більше сина? А тепер винних у його смерті взагалі відпустили на свободу, і вони не понесуть за вчинений злочин ніякого покарання…” – додала жінка.

Внучка Тетяни Юля планує подавати позов на Російську Федерацію до Європейського суду. Вона на підставі винесеного вироку має намір притягнути до відповідальності сусідню державу за злочини, вчинені російськими військовослужбовцями в Україні.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Савченко обміняли на бійців ГРУ Збройних сил РФ Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, які отримали термін в Україні.

Джерело.