fbpx

Масштаби  просто вpaжають: дрон зняв на відео суцільно зрубаний ліс на Закарпатті(відео)

Доступ до території активістам та журналістам перекрили невідомі молодики. Команда WWF (Всесвітнього фонду природу) в Україні оприлюднила відео  масштабів вирубки лісів в  Усть-Чорнянському лісництві, зняте з висоти пташиного польоту, пише ТСН.

Дрон відзняв близько 50 гектарів суцільно зрубаного лісу. В організації додали, що дерева тут почали рубати попри “період тиші”.

Оглянути територію через можливе порушення Закону “Про оцінку впливу на довкілля” 12 червня взялася робоча група у складі Держекоінспекції, громадських екоінспекторів, експертів “Лісової варти” та журналістів-розслідувачів. У повідомленні йдеться, що міст, який вів до лісосіки, перекрили невідомі молодики. На місце викликали поліцію, однак перевірки домогтися так і не вдалося.

Наступного дня захисники природи таки потрапили на лісосіку та зафільмували на відео масштаби вирубки.

Читайте також: “Так повільно вбuвають Карпати”: у мережі показали масштаби вирубки лісу на Прикарпатті

“Коли нам нарешті вдалося потрапити на місце, ми були вражені масштабом суцільних вирубок. Також, попри “період тиші”, із 7:00 до 12:00 невідомі особи зрубали близько сотні дерев. Вибірково оглянувши пні свіжозрізаних дерев, ми виявили, що відсоток хворих дерев може бути значно меншим, ніж зазначений у документації” – заявив координатор проекту “Лісова варта”  Дмитро Карабчук.

Про порушення повідомили аудиторів компанії SGS, які видали сертифікат, а також український і міжнародний офіси Лісової наглядової ради (FSC).

Як повідомлялося раніше, нещодавно правоохоронці викрили схему незаконного продажу деревини у Карпатах. Самих вирубок у лісі вони ще не знайшли, але вже заарештували кілька сотень кубів смереки, начебто краденої в Брустурянському лісгоспі.

You cannot copy content of this page