fbpx
Дозвілля
Машу ми любили і тому по-доброму висміювали її звичку. Але до випускного сміятися ми перестали, тому що всі дівчата були схожі на табір ромів, а Маша в своїй срібній сукні з Парижу стояла, як нащадок французьких монархів. Але ми все одно її любили. Навіть в срібній сукні

Маша була найстильнішою з чотирьох моїх шкільних подруг. Ми всі хто на що гаразд: чубчик Карлсон, за ніч пошитий рюкзак з Бурда моден, пилка для нігтів з каменю для п’яток і все в такому дусі.

І тільки у Маші був польський плащ, кислотно зелені ризинки для волосся, за які можна було віддати роки два життя і недосяжні джинси-піраміди.

Її тато був якимось високопосадовцем із поїздками закордон, а мама модель-переможниця, привчає доньку бути спочатку красивою, а потім вже піонеркою.

Коли йшли в похід, ми з дівчатками брали бутерброди, крем від комарів, сірники і компас. Маша брала косметичку, три пари змінного взуття, два дезодоранти і фото Бреда Пітта.

Я читала Золя і сонети Шекспіра, а Маша про нові тенденції макіяжу «смокі айс» у болгарському журналі мод.

Машу ми любили і тому по-доброму висміювали її звичку. Але до випускного сміятися ми перестали, тому що всі дівчата були схожі на табір ромів, а Маша в своїй срібній сукні з Парижу стояла, як нащадок французьких монархів. Але ми все одно її любили. Навіть в срібній сукні.

Вчитися в інститут Маша поїхала на захід, риба в воді не так комфортно почувалася, як Марія себе у всіх шанель і вествуд.

Навчалася вона, як дуже красива дівчина — закінчила й добре. Однак, фото надсилала неприйнятні — манікюр все більш вишуканіший, сукні всі версаче і версаче.

Потім вийшла заміж, розлучилася. Два рази за двадцять років ми бачилися, гуляли як в останній раз, пили два дні, три танцювали.

Але від долі не втечеш. У далекому закордоні Маша знайшла грузина. Чорні очі, орлиний погляд. Освічений і розлучений. Звуть Арчіла.

Маша запала на нього. Знесло все. Брати треба було відразу. Такі Арчіли не валяються навіть на Бродвеї. Любов страшна справа.

Вона зняла з рахунку купку грошей і поїхала за бойовим обмундируванням. Те, що чоловік любить очима, вона запам’ятала раніше формули азотної кислоти.

Але в 41 потрібне було обмундирування.

О 5 ранку, через різницю в часі мені на вотсап прийшло 42 фото суконь. Треба було сказати, яка з них ініціює у Арчіла зупинку всіх життєвих систем (в хорошому сенсі) і розпалить в ньому бажання любити Машу найближчі 20 років мінімум.

Я сказала, що точно такі сукні, тільки китайські, є у мого знайомого.

Маша надіслала ще 9 і ще коротших.

Я відповіла, що ми як пити дати справді втратимо Арчіла, пожалій чоловіка. З мене взагалі Коко ніяка, моя межа елегантності — чорне плаття-футляр. І оте чорненьке з білим коміром, навіть, дуже нічого.

Маша купила червоне з декольте. І чорні лакові шпильки 12 см. Арчілу прийшов кінець. Протягом наступних двох діб мій вотсап дзвенів як дзвіночок. Сумочки, сережки, каблучки, лак 24-х корралових відтінків, рум’яна, туш, піджаки, сорочки, шорти, спідниці, пояси. І, о Господи, панчохи. Прости, Арчіл.

Креми від всього і для всього. Парфуми перші дві верхні полиці кращого парфумерного магазину країни.
Через тиждень дві валізи з верблюжої шкіри були заповнені. Три дні Маша пролежала в СПА салоні. Її відмасажовували в 6 рук, натирали маслами і шоколадом, обкладали камінням. Вона вийшла 16-річною орхідеєю.

Я, як мати трьох дітей, попередила, що якщо надішле фото, я за себе не відповідаю.
————————–
Вчора Маша таки надіслала фото з текстом.

Що там було: гори, красиві грузинські гори. Величезні шапки хмар, якісь горді соколи. Прозорий кришталь неба.

І прямо на вершині сиділи усміхнені Маша і Арчіл.

І підписано:

«Валя! Валя!!! Я місяць готувалася до найважливішої поїздки в своєму житті. Для найкрутішого чоловіка, якого я тільки зустрічала. Я витратила купу грошей. Я переміряла купу суконь. Але виявилося, що дертися їхніми горами на підборах нереально, тональний крем стікає після другого кілометру, туш взагалі в районі пупка. Костюм чіпляється за колючки.

І Арчілу оцього всього взагалі не треба.

І ось я тут, сиджу на траві, без охолодженого ігристого і устриць як планувала. Навколо мене бродять барани і неголений пастух. Наша машина залишилася десь в іншому регіоні. Я п’ю воду з чогось, що б’є прямо з-під землі. Я третій день не укладала волосся.

Але знаєш, що найнесподіваніше — я щаслива, як ніколи».

На фото Маша сиділа в якихось кедах, спортивному костюмі далеко не від кутюр, без макіяжу, з букетом ромашок в правій руці і з найпроменистішою посмішкою за всі роки, що я її знаю.

Vаlentina Sеmilet.

Фото ілюстративне.