fbpx
Дозвілля
Мами своєї Оксана не пам’ятає. Жінки не стало, коли дівчинці було три роки. Батько дівчинки відтоді із острахом дивився на жінок за кермом автомобіля, а коли Оксана у вісімнадцять років попросила записати її на курси водіння, батько замахав перед нею руками і заволав, втративши самоконтроль: «Ніколи цього не буде, поки я ще живу на цьому світі!»

Ставати круглою сиротою Оксана не хотіла, тому від мрії мати автомобільні права відмовилася.

Не можна сказати, що тато у Оксани був дуже строгий. Багато однокласниць їй заздрили, коли Оксанка з’являлася на заняттях в модних джинсах або з новою сумкою. Зазвичай батьки намагаються обмежувати потреби своїх нащадків, рідко схвалюють бажання придбати новомодний одяг чи аксесуари, які потрібні дітям для того, щоб пустити пил одноліткам у очі. «Менше крутись перед дзеркалом, краще роби уроки!» — безапеляційно заявляють батьки своїм донькам, відбираючи у них яскраву помаду. «Окрім безглуздої музики тебе нічого не цікавить?!» — лають батьки синів, відбираючи навушники з магнітофоном. У Оксанки ж був супер-крутий магнітофон з найостаннішими музичними новинками, і батько, Олег Миколайович, ніколи до нього не торкався.

Втім, Оксана вчилася добре, особливих проблем, на які зазвичай скаржаться батьки дорослої дитини, вона не створювала. Звичайна дівчина, однак, справді дуже красива. Всі хлопчики зі школи мріяли запросити її на танець на дискотеці, тільки ось танцювати Оксанка не любила на радість її суперницям.

Вона взагалі не любила галасливих компаній, а вважала за краще проводити вечори вдома.

Так тривало до тих пір, поки Оксана не закохалася.

В інституті вона познайомилася з юнаком, який приїхав підкорювати столицю з далекого, глухого села.

Навряд чи хлопчина витримав би конкурс, як би не його наполегливість. Звали хлопця Всеволод. Він був зовсім не схожий на міських хлопчаків, тому й підкорив Оксанчине серце.

Олег Миколайович втратив спокій і сон. Дочка, яка ніколи раніше не приходила з прогулянок пізніше десятої години вечора, з’являлася вдома тільки під ранок! Вона перестала ділитися з батьком своїми секретами, проте годинами висіла на телефоні! Батько звик, повертаючись з роботи, знаходити на кухні розігріту вечерю, а тепер він змушений був готувати собі сам. Дочка кидала всі домашні обов’язки, цілий день проводила невідомо де і з кожною хвилиною все більше розцвітала.

Олег Миколайович спробував з дочкою відверто поговорити. Але бесіди в них не вийшло. Оксана спалахнула, обірвала батька на півслові і втекла до себе в кімнату плакати. Батько, сповнений каяття, помчав в магазин за подарунком для скривдженої доньки. Оксана прийняла нову кофтинку і батьківські вибачення, але бігати на побачення не припинила. Олег Миколайович змирився. Його маленька донечка виросла!

Через чотири роки Всеволод порвав усі зв’язки з Оксаною і поспішно одружився з донькою якогось багатого підприємця.

— Розумієш, мені потрібно думати про своє майбутнє, — відверто говорив Всеволод на останньому побаченні з Оксаною, — а Нінин батько пообіцяв влаштувати мене до себе в кампанію. Хіба ж це погано чи що? Та ще й квартиру для нас з Ніною купує і новий автомобіль хоче нам подарувати… А це тільки початок!

— Але ж ми хотіли одружитися відразу після закінчення інституту, — Оксана ніяк не могла повірити в зраду її коханого Всеволода.

— Ну, хотіли, то й що? А тепер я передумав. Одружимося — де жити будемо? У твого батька? Вибач — не хочу! Він і без того усі ці роки на мене вовком дивиться, а ти мрієш, щоб я у вашій квартирі жив? Нізащо!

Побавилися і вистачить.

Оксана почервоніла і промовчала. Вона ніяк не могла зізнатися, що була на прийомі в жіночій консультації, де добрий лікар повідомив їй «приємну новину» про те, що вже через сім місяців Оксана стане мамою.

Повернувшись додому, Оксана зрозуміла, що більше нічого від життя не хоче. Найкращим вирішенням усіх проблем, як їй тоді здалося, буде вікно — жили вони з батьком на десятому поверсі. Дівчину від необдуманого кроку врятував батько, який прийшов у той день з роботи раніше. Олег Миколайович немов відчув, що йому терміново потрібно бути поруч з дочкою. Надавав прочухана, вислухав гіркі зізнання Оксани, заборонив навіть думати про дурниці, напоїв гарячим і дуже солодким чаєм і вклав спати, а сам сидів поруч і гладив дочку по голові, як маленьку, поки не заснула.

Наступного дня Олег Миколайович з’їздив в інститут і попросив перевести доньку на заочне навчання «за сімейними обставинами». Потім навідався в гуртожиток до щасливого нареченого багатої Нінки і добряче йому всипав.

Коли на світ з’явився чарівний малюк, щасливий дідусь Олег Миколайович всім розповідав, який чудовий у нього внук і як він схожий на діда! Турботи про малюка він повністю взяв на себе, Оксана вийшла на роботу (батько підшукав їй гарне місце в фірмі, де працював син його найкращого друга) і паралельно вчилася в інституті. А через три роки син приятеля Олега Миколайовича одружився з Оксаною. Батько був дуже радий такому перебігу подій. Тільки картав себе через те, що не здогадався познайомити з ним дочку набагато раніше.

Фото ілюстративне.