fbpx
Дозвілля
Мама Костика ввічливо привіталася, хотіла навіть обійняти гостю, але Аліна відхилилася від неї. — Ой, ні, я з дороги, мені зараз не до обіймів. Я хочу в душ, і переодягнутися. Де наша кімната?

Валентина та Іван залишили свою квартиру у місті єдиному синові, який нещодавно закінчив університет, а самі переїхали жити в село.

У спадок від батьків Іванові дістався будинок. Подружжя вирішило, що розмірене сільське життя, подалі від метушні та свіже повітря — підуть їм на користь. Та й Костя вже дорослий. Вони й не помітять, як він одружиться і що йому тоді—поневірятися по орендованих квартирах, чи тулитися на одній житловій площі з батьками?

Валя з чоловіком облаштували своє сільське житло. На задньому подвір’ї встановили альтанку, величезний басейн і кілька лежаків. Створили місце, де можна було приємно провести час і відпочити.

Костя не часто приїжджав у гості до батьків. Мати обурювалася, що син працював без відпустки. Що поробиш — кар’єру собі будує.

Але одного разу Костя ощасливив батьків. Йому дали відпустку. І він збирався приїхати до них аж на цілих 10 днів.

— Тільки я не один приїду, мамо. Я привезу свою наречену. Ви ж не будете проти? — син приголомшив батьків несподіваною звісткою.

Валентина насупилася — він нічого не розповідав про те, що з кимось зустрічається. А тут відразу — наречена. Але радість від того, що син приїде в гості, була на першому місці.

— Звичайно, синку! Будемо раді Вас бачити!

Валентина та Іван ретельно готувалися до приїзду сина. Вони прибрали весь будинок та приготували найбільшу кімнату для дорогих гостей. Нарешті, довгоочікуваний день настав. Костя приїхав зі своєю дівчиною.

Коли Аліна вийшла з машини, Валя посміхалася, штовхаючи чоловіка в бік:

— Чуєш, татусю, а наречена у нас — красуня! От синочок, молодець. Дівчина начебто симпатична і, здається, досить хороша…

Дівчина підійшла до них ближче, щоб привітатися, Валя трохи здивувалася. Вона зауважила, що Аліна злегка зневажливо оглянула все навколо. По обличчю Аліни було видно, що їй не дуже сподобалися сільські пейзажі.

Вона ввічливо привіталася. Валя хотіла обійняти гостю, але Аліна відхилилася від неї.

— Ой, ні, я з дороги, мені зараз не до обіймів. Я хочу в душ, і переодягнутися. Де наша кімната?

Валя зніяковіла, але нічого не сказала. Мабуть, дівчина дуже втомилася, тому повела наречену сина до ванної кімнати.

Через 30 хвилин Аліна зайшла у вітальню, приголомшивши своїм зовнішнім виглядом господарів будинку. На майбутній невістці була одягнена шифонова, подовжена футболка. Іван зніяковіло опустив погляд. Валя покликала сина убік — поговорити:

— Синку, ну що за вигляд у твоєї нареченої? Ну хіба ж це гарно, в такому вбранні спускатися до батьків нареченого? Все ж просвічується… Сором який …

Костя зразу ж підійшов до Аліни і щось сказав їй тихенько на вухо. Дівчина гнівливо подивилася на Валю і, фиркнувши, пішла.

З кімнати Аліна вийшла до обіднього столу, який старанно накрила мама Кості. За столом панувала досить напружена атмосфера.

— Алінко, допоможеш мені прибрати зі столу, а потім я чаю принесу і солодощі. — сказала Валентина, в надії хоч якось врятувати ситуацію.

— Я не збираюся тут нічого прибирати і я не п’ю чай, і не їм солодощів… Я приїхала сюди, щоб відпочити. Піду краще засмагати. — скривилася Аліна.

Валя застигла з тарілками в руках і відкритим від подиву ротом.

— Ця дівчина навіть не знає, що таке бути ввічливою! — сердито подивився на зніяковілого сина Іван.

— Синку, кого ти до нас привіз? Ви давно зустрічаєтеся? Вона і раніше себе так поводила? — розвела руками Валентина.

— Ми з нею зустрічаємося 3 місяці.

— І ти вже одружитися з нею хочеш? Тебе влаштовує її поведінка? Вона хоча б батьків твоїх посоромилася! —у жінки всередині все аж кипіло.

Через півгодини Валентина та Іван прийшли до басейну і зручно влаштувалися на лежаках. Аліна плавала в басейні. Костя сидів у альтанці за ноутбуком.

Коли майбутня невістка вийшла з басейну, Валя мало не вдавилася шоколадною цукеркою. Купальник дівчини, як і футболка, абсолютно нічого не приховував. Іван встав і пішов до будинку. Костя почервонів. А дівчина спокійно лягла на лежак і розкинула руки.

Хлопець підскочив до своєї нареченої і прошепотів їй щось. Дівчина обурено відповіла. Костя взяв її за руку і потягнув до хати. Було чутно, як вони спочатку голосно розмовляли, а потім затихли…

— Ми вже їдемо геть. Вибачте, що так вийшло. Мені потрібно відвезти Аліну додому. Ще раз, вибачте, що я вас так підвів. — сказав на прощання Костянтин своїм батькам.

Відпочинок був зіпсований. Залишилися неприємні враження від приїзду сина, а все через його дівчину. Аліна навіть не попрощалася з батьками нареченого. Вона просто сіла в машину і з усієї сили грюкнула дверима.

***

Минув рік. Костя пообіцяв приїхати до батьків, коли матиме відпустку.

Синку, ти нас прости, але, будь ласка, не привози Аліну. Ми не витримаємо знову її викрутасів.

— Мамо, я з Аліною розлучився ще тоді. Ви мене вибачте, але я все ж приїду не один. І я вас прошу не судіть строго. Перше враження оманливе… Я люблю її. І вам вона також сподобається, ось побачите.

Валя злякалася. Що за черговий сюрприз приготував їм син?

Жінка мало не перехрестилася, коли побачила, який зовнішній вигляд у їхньої гості. Рожеве волосся і величезне тату на лівій руці, сережка в брові, в губі і в носі. Жінка навіть не змогла привітатися. Вона хотіла було щось сказати синові, але він склав руки в благальному жесті.

— Вітаю вас, Валентино Ігорівно! Як я рада вас бачити! Я так мріяла з вами познайомитися! Мене звати Ніколь. Можете звати мене Ніка. Бо чомусь не всі сприймають нормально моє ім’я, але я вже звикла. Боже, як же ж у вас тут добре! Яке повітря! — защебетала дівчина.

Валя здивувалася. Який контраст був між зовнішнім виглядом дівчини та її приємним голосом і добрим обличчям. Вона ошелешено подивилася на сина. А той лише посміхнувся їй.

Дівчина привіталася з татом Костика. Вона продовжувала захоплюватися атмосферою, яка була навколо. Потім Валя запропонувала їй відпочити, поки вони накриють на стіл. І тут дівчина знову її здивувала.

— Та я не втомилася. Ми ж їхали в машині, а не пішки йшли. Мені хочеться рухатися. Давайте, я вам допоможу. Кажіть, що робити. Я готова до будь-яких випробувань.

Валя помітила, з якою любов’ю дівчина дивиться на їхнього сина. Та й Костя відповідає їй взаємністю. Було видно, що між ними все справді серйозно.

Під час обіду всі весело базікали і сміялися. Дівчина виявилася дуже розумною і начитаною, чого так і не скажеш глянувши на її зовнішній вигляд. Після обіду Ніколь допомогла прибрати зі столу, перемила весь посуд.

А потім дівчина попросила Костю, щоб він показав їй село і зводив на річку. Купатися в басейні вона не захотіла. Коли Валя запитала, чому, то дівчина зніяковіло відповіла:

— Я краще у річці поплаваю. Костя розповідав мені, що ви негативно ставитеся до татушок. Я бачила, як ви дивилися на мою руку. А у мене ж ще одне тату є. Не хочу вас бентежити своїм зовнішнім виглядом.

Та новина про ще одне тату вже аж ніяк не збентежила Валентину. Поведінка Ніколь вказувала на те, що дівчина дуже добре вихована. Її зовнішній вигляд і колір волосся — звичайно, трохи приголомшили батьків Кості, але її ставлення до них було чудовим.

— Я не уявляю, де ти знайшов її, синку, але вона просто диво! — прошепотіла синові Валентина.

— Я ж казав, — Ніколь досить незвичайна людина, але я її обожнюю.

— Ти знаєш, ми з татом не будемо проти, якщо вона стане нашою невісткою. — вимовила Валентина.

Костя лише загадково посміхнувся і обійняв матір.

Фото  ілюстративне.