fbpx

“Мама-банкомат” – глава УГКЦ розповів про негатив заробітчанства

Те, що жінки частіше їдуть на заробітки, ніж чоловіки – негативний феномен, тому що жіноче заробітчанство породжує в Україні соціальне сирітство.

Про це каже глава української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, повідомляє “Релігія в Україні”.

“Відомий такий вислів “мама-банкомат” – коли в дитини мама асоціюється з образом її матеріального забезпечення. Коли жінка їде на заробітки, то вона одна несе тягар цього заробітчанства. Така жінка зазвичай утримує свого чоловіка, свою сім’ю. Водночас вона стає чужою своїй сім’ї. Тому Свято матері в Італії – це одне з найбільших свят української громади”.

“Для мене той феномен, що жінки частіше їдуть на заробітки, ніж чоловіки, є загадкою. Коли я працював з нашими людьми в Греції, то місцеве духовенство дуже дивувалося, що 90 відсотків нашої громади – це були жінки. І перше питання, яке задав мені грецький владика, було: як так сталося, що чоловіки відпустили своїх жінок на заробітки?” – розповідає глава УГКЦ.

На запитання чому вони їдуть працювати, жінки пояснювали, що їм легше знайти роботу і воне ніколи не потрапляють під підозру правоохоронців, каже він.

Україну накрила хвиля економічної еміграції. За даними грудневого соцопитування компанії Research & Branding Group, більше третини українців (34%) готові переїхати в іншу країну на постійне місце проживання. Серед головних причин виїзду називають пропозицію цікавої і прибуткової роботи (28%), збройний конфлікт (27%), економічні проблеми в країні (19%) і сімейні обставини (18%).

Читайте також:ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ ХРЕСТИК ТА ЯКЕ ЙОГО ЗНАЧЕННЯ

Джерело.

You cannot copy content of this page