fbpx
Події
Майже 50% харчової продукції містить антибіотики, виявити їх тепер буде складніше, – експерт

Держава на дослідження якості продукції в Києві на рік виділила лише 50 тис. грн.

Про це в ефірі однієї з радіостанції столиці повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, – передає УНН.

За даними експерта, складність моніторингу якості молочної продукції ще полягає у тому, що сама експертиза на вміст антибіотиків є дороговартісною.

«За кольором воно (молоко – ред.) не відрізняється, за запахом теж. Складність полягає в тому, що експертиза на виявлення антибіотиків досить дорога. Щоб ви розуміли, держава на дослідження всієї продукції в місті Києві, яка продається на ринках, в магазинах, на цей рік виділила лише 50 тис. грн. Таким чином, може бути проведено від 15 до 20 експертиз взагалі продуктів харчування. Це лягає зараз на плечі громадських організацій, які за свій рахунок роблять експертизу.

Читайте також: Пахнути влітку допоможуть прості продукти з кухні, які надовго позбавлять від запаху поту

Як кажуть експерти, антибіотики містяться майже у 50% української продукції. Тобто фактично кожна друга упаковка молока може містити антибіотики. Це стосується, на жаль, не тільки продукції для дорослих, а й продукції для дітей», – розповів О.Дорошенко.

Він також додав, що законодавство забороняє застосування подібних речовин в молокопродуктах.

«Але, оскільки держава самоусунулася від вирішення всіх проблем, то тільки з допомогою громадських організацій, зацікавлених осіб, можна взагалі привертати увагу до цієї проблеми, проводити якомога більшу кількість експертиз, і висвітлювати це через ЗМІ», – додав експерт.

О.Дорошенко зазначив, що Україна має «дуже погане виробництво молочної продукції».

«Навіть не самої молочної продукції, а самої сировини молока. І до тих пір, поки в Україну не прийдуть іноземці, які інвестують дуже великі гроші в саме виробництво молока, не побудують великі ферми, доти ми будемо стикатися з такою проблемою», – вважає він.

Нагадаємо, у дитячій молочній продукції двох українських компаній виявлено антибіотики.

При цьому, в Україні, згідно роз’яснення експертів, законодавством не визначені норми допустимого вмісту антибіотиків у дитячому харчуванні.

Такі норми повинен розробити МОЗ.

Так чи інакше, але за словами експерта Ю.Опенька, вміст антибіотиків у будь-якій кількості саме у дитячому харчуванні має бути недопустимим.

«Але я вважаю, що це не припустимо наявність антибіотиків у дитячій продукції харчування. Той самий левоміцетин він забирає нормофлору у кішківнику, яка формується у дитини», – сказав Ю.Опенько.

Читайте також: Хворе кохання. Стало відомо, чому вбили учасницю шоу «Голос»

Джерело.