fbpx
Дозвілля
Майя Юріївна не любила свою невістку Таню лише тому, що це в них було взаємно, хоча, що такого поганого вона їй зробила? Переписала батьківську квартиру на сина — у них є своє власне житло, іноді бере до себе маленьку Жанночку, дає свободу молодим. Але коли Майя Юріївна заходить до них додому, то невістка так перевертає очима, що втікати хочеться

Але якщо бути відвертою, то Майя Юріївна в невістці бачить себе в молодості, коли вона вийшла заміж за свого чоловіка. Ще до весілля, заміжні подруги розповідали їй, що свекруха — це класовий недруг, який буде втручатися у всі справи і дратувати, хоча спочатку вона може здаватися чемною. Тому Майя Юріївна вже спочатку була підсвідомо налаштована проти своєї свекрухи. Але коли вона побачила, що Юлія Василівна, її свекруха, не була схожа на монстреня: маленька, худенька, двічі розлучена, тому що через свою наївність не помічала гулянок своїх чоловіків. Дуже проста жінка, яка від самотності просто тягнулася до сина та його сім’ї. Ще в ті далекі 80-ті Майя з Ігорем отримали від роботи квартиру, тому нікому з батьків не заважали, але Майя вважала, що її будинок — її фортеця, і тут немає місця для свекрухи.

— Нащо ви цю рослину принесли? Нам вона і безкоштовно не потрібна! — бурчала молода Майя на Юлію Василівну, побачивши, як та прийшла з квіткою в горщику.

— Та це красиво! Ось, дивись, можна повісити на стіну і буде зелень круглий рік! — радила свекруха.
— Ну то і вішайте собі на стіну! Нічого нам приносити.

Ігор робив зауваження Майї через повагу до своєї матері, але це тільки ще більше її злило. Батьки Майї — це сім’я інтелігентів, освічених людей, а його мамуся, навіть, поруч з ними не стоїть. Марнує час беззмістовними балачками, тільки дратує! Хоч бери і не запрошуй її на свята!

— У нашому супермаркеті, той що за рогом, я купила банани, недавно виклали на прилавок, годину за ними відстояла! Нехай зелені, але якщо їх покласти на підвіконня, то через два дні жовті будуть!, — перебивала вона за столом батьків Майї, коли ті говорили про художників і поетів.

— Та кому потрібні ваші банани? — з відчаєм говорила Майя.

— Як кому? Маленькому Олексію! — відповідала Юлія Василівна.

— Він надто маленький для ваших зелених бананів, і взагалі, ми не про це розмовляємо! До чого тут ваші банани?

Юлія Василівна довго була для Майї, як скалка в оці. Їй не хотілося, щоб вона брала її сина Олексія на вихідні:

— Ну чому вона його навчить? Всяких нісенітниць? Вона хоч і була лагідною і чемною, але у неї інтелекту, як у горошини.

Їй були байдужі речі, які бабуся в’язала для онука — не вмієш, не берися за спиці! Ці речі були заховані в дальній кут шафи, а коли малюк виростав, то светрик або штанці забирала подруга Майї, розпускала вовняну нитку і в’язала щось своє. Не ясно звідки у неї така неприязнь до свекрухи, але та росла з кожним днем, і в якийсь час Майя перестала себе контролювати. Коли вкотре Юлія Василівна принесла рулон якоїсь крутої скатертини, яку можна розрізати на декілька частин, Майя жбурнула рулон в коридор з проханням не приносити більше різного непотребу в дім. Юлія Василівна кинулася піднімати скатертину, і в цей час з роботи прийшов Ігор.

— Що з тобою, мамо? — запитав Ігор у матері, побачивши, що та заплакана.

— Я принесла скатертину, вона імпортна, випадково побачила… Годину простояла в черзі за нею, думала, що зроблю приємне. Ну сказала б Майя: «Нам не потрібна скатертина!», але навіщо її викидати?

Була розмова з чоловіком за неповагу до його матері, яка закінчився розлученням. Майя тільки через роки аналізувала свою поведінку і не могла зрозуміти — ну дійсно, чим дратувала її ця бідолашна жінка? Тим, що була наївна і проста? Або її перед весіллям так накрутили? Так і не знайшла відповіді. Йшли роки, не стало батьків Майї Юріївни, потім не стало свекрухи. Майя, навіть, не пішла попрощатися, їй було соромно за минуле, та й з колишнім чоловіком бачитися не хотілося. Вона просто поставила свічку в церкві і подумки попросила вибачення у колишньої свекрухи.

І ось тепер син Олексій одружений з Танею, яка росла, як і вона колись, в повній сім’ї. Своїх батьків вона завжди ставить на перше місце, а Майя Юріївна її дратує: вона якась старомодна, ні кроку до сучасності! Навіть, смартфон не може освоїти, все за старим комп’ютером сидить! Її батьки побували вже на різноманітних островах, а та тільки по Україні подорожувала: сходження на Говерлу і поїздка до Києва! Куди Майї Юріївні з її зарплатнею медсестри та в розкішні готелі?! Щоправда, син хотів купити їй путівку за кордон на ювілей, але вона відмовилася — захотілося їй два квитки на концерт найпопулярнішого співака: їй і подрузі. Невістка буркнула, мовляв, на цей мотлох вже ніхто не ходить! Любить посидіти з онучкою, але вкрай рідко — якщо свати зайняті. Щоправда трирічна внучка неохоче йде до своєї бабусі Майї, вона до неї не звикла, напевно, невістка накручує дитину. Олексій так само, як і його батько, намагається приструнити свою дружину, але вона все робить тишком-нишком: огризається, «щиро» посміхається і сміється. Саме сьогодні стало прикро до сліз. Купила внучці подарунок — чарівний брючний костюм рожевого кольору, на роботі премію дали. Принесла Жанночці — їй сподобалося, як будь-якій дитині, але тут встряла Таня:

— Це що за неоново-рожевий колір? Таке можна було носити років десять тому! Ви б ще леопардовий принт купили, як в 90-х роках!

— Ну дівчаткам в три роки подобається все яскраве і рожеве! — відповіла їй Майя Юріївна.

— А чому тоді такий розмір купили? Це взагалі на п’ятирічну дівчинку!

— Ну на виріст буде!

— На виріст ви могли брати в свої дефіцитні роки при СРСР! А зараз дарувати таке просто непристойно! — сказала Таня і жбурнула подарунок на верхню полицю шафи.

Було прикро так, що плакати хотілося! Майя Юріївна йшла додому і їй та нещасна дефіцитна скатертина перед очима, як тоді від образи плакала Юлія Василівна. Бумеранг прилетів, час ловити! Але можливо в цих конфліктах винні не свекрухи, а їхні нерозумні, молоді невістки? Але ж колись і їм доведеться бути тещами і свекрухами! Одного разу вона почула, як невістка пошепки сказала своїй подрузі на сімейному святі: «Блін, знову ця зануда прийшла, зараз буде говорити нісенітниці!». І коли це вона «говорила нісенітниці»?

Фото ілюстративне.