fbpx

Людям масово розсилають фіктивні повістки до суду

У такому “запрошенні” до суду написано, що правової тяганини можна уникнути, якщо людина сплатить визначену суму на рахунок кредитора, пише газета “Експрес“.

Ось що розповів голова Коломийського міськрайонного суду Володимир П’ятковський: “Людей викликають на засідання, яких насправді немає у провадженні. Ми запитуємо: хто ж вас покликав до суду? А вони показують повістки, які суттєво різняться від тих, що ми надсилаємо”.

За словами голови суду, у фальшивках немає потрібних підписів, не зазначено, який суддя і в якій справі викликає. Не написано також і про адміністративну відповідальність у разі неявки до суду.

Через те, що людям надсилають фальшиві повістки, працівники суду звернулися до поліції. “Ми внесли це звернення у Єдиний реєстр досудових розслідувань як кримінальне правопорушення та скерували матеріали до Києва, бо ж ці фірми розміщені в столиці.

Київські колеги мали би перевірити законність та правомірність надсилання цих повісток, а також перевірити діяльність цих колекторських фірм, — пояснює начальник відділу поліції Остап Білейчук. — І такі фальшивки надсилають боржникам по всій Україні. Проте це лише елемент психологічного тиску”.

Людям, які отримали такі повістки, правоохоронці радять бути уважними. “Якщо сумніваєтеся у справжності повістки, то зверніться в канцелярію суду”, — пояснює суддя Володимир П’ятковський.

Сабіна РУЖИЦЬКА
Читайте також: ДЖИГУРДА РОЗПОВІВ, ЗА ЩО ЙОГО ПОЗБАВИЛИ “ГРОМАДЯНСТВА ДНР”

You cannot copy content of this page