fbpx
Події
Люди “клюють” на акцію і втрачають тисячі гривень

У Києві та області з’явився новий вид шахрайства. Від нього постраждало як мінімум десять осіб, хоча багато хто просто бояться звертатися із заявою в поліцію. На вихідних правоохоронцям вдалося затримати банду з чотирьох шахраїв, які виманювали гроші у літніх людей.

За словами поліцейських, шахраї орудували біля великих супермаркетів: в людному місці кілька молодих людей рекламували “акцію”, в якій нібито можна було виграти побутову техніку або інші дорогі товари, а також отримати великі знижки при купівлі товарів в магазинах. Щоб брати участь в акції, потрібно було підтвердити свою платоспроможність. “Аферисти вибирали добре одягнених пенсіонерів, яким пропонували взяти участь в акції, показували яскраві бланки і всілякі листівки. Далі в гру вступав підставний, який підходив, показував акції бланки, які нібито підтверджують його платоспроможність, і бурхливо радів “виграшу”. Після такого багато потенційні жертви погоджувалися брати участь в акції і в результаті виявлялися обдуреними шахраями на чималі суми грошей – 4-7 тис. грн”, – розповів “Сегодня” в. о. начальника поліції Київської області Дмитро Ценов.

За його словами, зазвичай перехожі не мали з собою необхідних коштів, тому вели шахраїв до себе додому. Там аферисти брали гроші жертви, вкладали в конверт разом з “документами”, які підтверджували участь в акції. Шахраї повідомляли довірливим господарям, що цей конверт залишається у них вдома, а через деякий час акції талони можна буде обміняти на обумовлені товари. Але потім конверт з грошима спритно міняли на “ляльку”.

Читайте також: ВИКРИТО ШАХРАЇВ, ЯКІ НАЖИВАЛИСЯ НА ВЕТЕРАНАХ АТО

“Після відходу шахраїв було, що в конверті лежать видрукувані на кольоровому папері сувенірні гроші і рекламні листівки. Тобто конверт підмінювали”, – продовжив Ценов.

Після одного з таких випадків в Святошинському районі Києва в поліцію звернулася громадянка, яку обдурили саме таким способом. В результаті були затримані четверо зловмисників (дві жінки і двоє чоловіків), їх передали столичним правоохоронцям. Підозрюваних перевіряють на причетність до скоєння аналогічних злочинів. Зараз триває досудове слідство. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі, але, швидше за все, вони відбудуться умовним терміном.

Юристи наполегливо рекомендують громадянам не брати участі в подібних акціях, а якщо запідозрили аферу, звертатися в поліцію. Там також просять постраждалих відразу звертатися до них і писати заяви.

Джерело.

Реклама