fbpx
Події
Львівську компанію оштрафували на 326 тис. грн. за неліцензійні Windows, Microsoft Office та програм для 3D-моделювання

Львівську компанію «Креора» оштрафували на 326 тис. грн за використання неліцензійних програм для 3D-моделювання, дизайну та офісного пакету від Microsoft. У вироку Галицького райсуду Львова вказано, що у 2013-2014 роках працівники компанії виконували замовлення клієнтів, використовуючи неліцензійні програми. Судові засідання у цій справі тривали майже три роки і за цей час саму компанію вже закрили.

Позов до суду подала юридична фірма «Віндекс», яка є представником угорської компанії Graphisoft. Представники позивача заявили, що директорка львівської фірми використовувала неліцензійну програму ArchiCAD, права на яку належать компанії Graphisoft. Після того, як виробник програми дізнався про її неліцензійне використання, компанія звернулася до львівських дизайнерів з листом, однак відповіді на нього не отримала. Після цього вирішили звернутися до правоохоронців, які в процесі обшуків вилучили з офісу «Креори» кілька комп’ютерів.

Під час експертизи вилученої техніки виявили, що серед неліцензійних програм були також програми для 3D-моделювання Autodesk 3ds MAX, офісний пакет від Microsoft та неліцензійні копії операційної системи Windows. Представники компанії «Віндекс» вимагали виплатити 195 тис. грн за використання неліцензійних програм. Окрім них у межах цієї справи цивільний позов подала команія Microsoft, вимагаючи виплатити понад 97 тис. грн.

Директорка компанії «Креора» під час судового засідання частково визнала вину, заявивши, що за час її роботи встановили лише програму ArchiCAD. Усі інші програми, за її словами, вже були встановлені на комп’ютерах до того, як вона у 2013 році придбала це підприємство разом із технікою.

Втім, суд вирішив задовольнити також позов Microsoft, зобов’язавши директорку компанії «Креора» сплатити 34 тис. грн штрафу у держбюджет, 194,5 тис. грн компенсації компанії «Віндекс» та 97,4 тис. грн Microsoft. Загалом, враховуючи судовий збір на залучення експертів, компанію зобов’язали сплатити понад 326 тис. грн. Водночас вирок суду ще не набрав чинності, оскільки компанія до 10 червня ще має змогу подати на нього апеляцію.

Зазначимо, що ТзОВ «Креора» займалася дизайном інтер’єрів. У березні 2015 року, поки тривав судовий процес у цій справі, компанію закрили. Вилучену під час обшуків техніку директорці компанії повернули вже після оголошення вироку.

Читайте також: ЗМІ назвали провайдерів, які вже почали блокувати ВКонтакте

Джерело.