fbpx
Здоров'я
Львівщину атакують кліщі: у дев’ятьох людей виявили хворобу Лайма

У Львівській області почався весняний пік активності кліщів, дев’ятеро мешканців уже заразилися на хворобу Лайма. Про це повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

“Наразі вже звернулася 221 людина, у 9-х з яких зареєстровано хворобу Лайма”, – йдеться у повідомленні.

За даними відомства, сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – квітень-травень та серпень-вересень.

“Кліщі добре переносять низькі температури і можуть голодувати кілька років, цьогоріч слід очікувати високих показників їхньої чисельності та підвищеного ризику зараження людей трансмісивними хворобами”, – додали у ЛОДА, зауваживши, що у 2016 році до медзакладів області звернулися 1253 особи, у 150 з них було діагностовано хворобу Лайма.

Щоб вберегтися від укусів кліщів, на прогулянку парком чи лісом варто вдягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, а на голову – хустинку, кепку чи капелюх.

“Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть уражати й через деякий час після відвідування зеленої зони, якщо зачепилися на одязі чи речах. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами квітів, домашніми тваринами, через балкон чи відчинену кватирку, якщо живете поблизу парків чи зелених зон”, – наголосили у відомстві.

Також зазначається, що кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, а під час укусу виділяє анестезувальну рідину, завдяки чому людина може нічого не відчувати.

“Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб, і увесь цей час смоктати кров. Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо комаха була на тілі менше ніж добу, вірогідність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб”, – резюмували у ЛОДА.

Читайте також: Прямо з лікарняного ліжка: Стець подав у відставку з посади міністра інформаційної політики

Джерело.