fbpx
Події
«Лікарю, щось в оці свербить»: мешканців Рівненщини атакують підшкірні глисти (фото)

Лікарі занепокоєні: в області зареєстрували майже півсотні випадків паразитарного захворювання – дирофіляріозу. Така ситуація спостерігається з 2005 року. У всіх випадках джерело зараження невідоме, пише press-centr

– Нитчастий гельмінт передається людині від домашніх (собак, кішок) та диких тварин, комарів, мошок через покуси, – каже Руслана Драб, ентомолог Рівненського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України. – Заразитися від тварини безпосередньо людина не може. Довжина с…..возрілих самок гельмінтів сягає 15 сантиметрів. Ці паразити можуть мігрувати людським організмом до двох років, отруюючи його токсинами.

Хвора людина скаржиться на свербіж під шкірою, пухлини, що з’являються щоразу в інших місцях. Це також може супроводжуватися нав’язливими невротичними станами. Адже при паразитуванні гельмінта в оці (кон’юнктива, склера) пацієнт бачить глиста, дивлячись у дзеркало, при цьому гельмінт може продовжувати свій рух.

Навіть після хірургічного видалення дирофілярій, лікування хворих, панічні стани у них залишаються, переростаючи у затяжні неврози.

– За кожним випадком дирофіляріозу в області проводять епідеміологічне та ветеринарне обстеження за місцем проживання та роботи хворого, – провадить далі ентомолог. – А для недопущення виникнення нервових зривів або інших психічних дисфункцій таким людям пропонують психологічну допомогу.

Серед причин, які впливають на стан здоров’я населення, фахівці обласного лабораторного центру відзначають соціально-економічну кризу, екологічну ситуацію, міграцію населення, стреси та нервові напруження.

Читайте також:МАМА ПОСТІЙНО ЗНАХОДИЛА КОМАХ БІЛЯ ЛІЖЕЧКА СВОГО МАЛЮКА. І НЕЗАБАРОМ ВИЯВИЛА ЩОСЬ ШОКУЮЧЕ (ФОТО)