fbpx
Події
Лікарні отримають ліки і вакцини з держзакупівель 2016 року до осені – Уляна Супрун

За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, закупівлі за бюджетом 2017 року почнуться в квітні.

Наприкінці 2016 року Міністерство охорони здоров’я оголосило тендери на проведення закупівель ліків за бюджетом 2016, а до осені цього року лікарні отримають всі ліки. Уже в квітні відомство проведе закупівлі медпрепаратів за бюджетом 2017 року. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Після прийняття бюджету на 2017 рік ми почали процес проведення закупівель. Ми зібрали заявки за потребами від регіонів. Одночасно ми поміняли процедуру, щоб був не один позаштатний спеціаліст із закупівель, а група з п’яти експертів, які відбирають найсучасніші препарати за визнаними в усьому світі протоколами. Ми плануємо, що до кінця березня всі номенклатури препаратів будуть прийняті Кабміном і можемо підписувати договори з міжнародними організаціями. І вперше ми будемо з ліками в той рік, в який їх замовили”, – розповіла вона.

Уже почалися поставки препаратів від СНІДу, хвороби Гоше, мукополісахаридозу, бульозного епідермолізу, ЮРА, муковісцидозу тощо. Найближчим часом почнуться поставки за програмами донорства крові, ДЦП, ліків від гепатиту С, імуноглобулінів.
Щодо термінів поставки препаратів за 2016-й Уляна Супрун додала: “До осені ліки будуть”. За її словами, багато препаратів МОЗ не може прийняти відразу, оскільки деякі медикаменти мають термін придатності 60 днів.

2015 року Верховна Рада ухвалила закон про передачу закупівель ліків міжнародним організаціям: ЮНІСЕФ, ПРООН, Crown Agents. 2015 року міжнародні закупівлі заробили частково, а з 2016-го їх повністю віддали міжнародним організаціям. Через не проведені вчасно закупівлі 2014-го до України почали поставлятися ліки і вакцини із запізненням на рік: 2015 року країна отримала медпрепарати за потребами 2014-го, а 2016-го – на замовлення 2015 року. Наприкінці 2016-го МОЗ провело тендер з бюджету 2016 року, а в квітні цього року почнуться закупівлі за потребами 2017 року. З 2019 року МОЗ повністю передасть закупівлі національному агентству.

Читайте також:  Гройсман: З 1 квітня в регіони надходитимуть безкоштовні ліки

Джерело.