fbpx

Лікар пояснив, чому чоловікам слід обмежити вживання кави

Завзяті кавомани ризикують стати безплідними – такі висновки останніх досліджень американських вчених. Вони проаналізували фертильність (здатність до запліднення) 2,5 тисяч добровольців, які звикли вживати багато кави.

Як з’ясувалося, кава суттєво знижує кількість сперматозоїдів. Зокрема, у тих, хто кави не вживає, кількість “хвостатиків” становить 50 мільйонів на 1 мілілітр сім’яної рідини. А у тих, хто щодня вживає 2-3 філіжанки кави, число сперматозоїдів знижується до 3 5 мільйонів на мілілітр.

— Тобто, тепер чоловікам до кави зась?

— Я б не був таким категоричним, — каже Борис Скачко, відомий лікар-натуропат. — Кава у малих дозах не є шкідливою, адже вона не містить токсичних речовин. Навпаки, у ній є антиоксиданти, які захищають сперматозоїди від токсинів, які як раз і впливають на якість сперми. 1-2 філіжанки напою у першій половині дня буде цілком достатньо.

Інша справа, коли кави забагато. По-перше, це непотрібне стимулювання мозку, серцево-судинної системи та навіть с….ьної функції. По-друге, кава вимиває з організму кальцій, а тому у любителів цього напою можуть бути проблеми з зубами та кістками — опосередковано це також впливає на інтимне життя.

Врешті, для чоловічої сперми не так важлива кількість, як якість сперматозоїдів. Адже для запліднення потрібен лише один сперматозоїд, а тому різниця між 35 та 50 мільйонами не так вже і важлива. Інша річ, наскільки вони рухливі. Так, сперматозоїд має подолати 20-сантиметровий шлях, аби дістатися яйцеклітини. Якщо перевести у “людські” розміри, це дорівнюватиме 50 кілометрам. І це все — за півгодини. Тому головне, щоб сперматозоїд був сильним, активним та витривалим.

Важливо ще й те, як саме пити каву. Якщо це робиться натще, з цигаркою, у передстані нервового зриву — тоді це шкідливо і для цілого організму, і для інтимного життя зокрема.

Читайте також:КОМУ З ЧОЛОВІКІВ ЗАГРОЖУЄ РАК ПРОСТАТИ

Джерело.

You cannot copy content of this page