fbpx
Події
Лічильники води перевірятимуть за новою технологією

В України лічильники води перевірятимуть за новою методикою. Проект наказу виставлений на громадське обговорення на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку.

Головне нововведення, яке пропонують чиновники – перевіряти прилади на місці, а не в спеціальних лабораторіях.

У МЕРТ регулярно звертаються метрологічні і перевірочні лабораторії з проханням дозволити їм роботи без демонтажу приладів, на місці їх експлуатації. Вартість робіт з демонтажу та монтажу лічильника води становить в середньому 280 грн. За рахунок цього загальна вартість повірки на місці експлуатації становить 134,5 грн., А в спеціалізованій лабораторії – 335,4 грн.

Як підрахували чиновники, на створення національного стандарту, який буде містити методику повірки, потрібно близько 25-30 тисяч грн. Загальні витрати на впровадження нових правил складуть 3,7 млн. грн.

За даними МЕРТ, даний регуляторний акт, в разі його прийняття, торкнеться діяльності 27 підприємств. При цьому на придбання обладнання, його сервісне обслуговування і навчання персоналу кожне витратить 140 тисяч грн.

Українцям обіцяють поліпшення сервісу: вони зможуть бути впевнені в точності повірки на місці, а також заощадити на платежах за демонтаж і установку приладів. Але не виключено, що, перевіряючі підвищать розцінки на самі роботи.

Читайте також: Уряд компенсує витрати сім’ям, які не встигли оформити субсидії

Джерело.