fbpx
Події
Ленд-ліз – закон ухвалено! Палата представників Сполучених Штатів проголосувала 417 – за, 10-проти

Після годинних дебатів, Палата представників Сполучених Штатів підтримала проєкт закону про ленд-ліз –повідомила пресслужба нижньої палати Конгресу США 28 квітня.

«Палата представників ухвалила законопроєкт S. 3522 – «Акт про ленд-ліз для оборони демократії України» 2022 року 417 голосами проти 10», – йдеться в повідомленні.

Це передостанній щабель перед введенням закону в дію, адже після ухвалення Палатою представників закон передадуть на підпис президенту Джо Байдену.

Нагадаємо, що 7 квітня Сенат США одноголосно схвалив законопроєкт, який дозволяє президенту Джо Байдену використати програму ленд-лізу для спрощення відправки військової допомоги Україні та країнам східної Європи.

Довідково: Програма ленд-лізу (від англ. lend — «позичати» і lease — «здавати в оренду, внайми») первісно була системою, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі, передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти. Вдруге програму ленд-лізу США дозволили під час активної фази російсько-української війни в 2022 році для допомоги Україні(цитата з Вікіпедії).

Фото: 24 канал.

04/29/2022