fbpx
Авто
Легалізація “євроблях”: узгоджені на всіх рівнях законопроекти вже в парламенті

Два законопроекти про реєстрацію автомобілів на єврономерах потрапили на розгляд у парламент.

Обидва документа №8487 і №8488 розроблені членами Комітету з питань податкової та митної політики та подано безпосередньо головою комітету Ніною Южаниной, пише “ТСН“.

Вони передбачають знижені митні податки на реєстрацію автомобілів на єврономерах, скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають стандарту Євро-5. У тому числі в законопроектах йдеться про посилення контролю за переміщенням і присутністю в Україні транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Зареєстровані у Верховній Раді проекти були узгоджені на всіх рівнях, починаючи від активістів “Авто Євро Сила”, Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби, Міністерства фінансів і закінчуючи асоціаціями виробників, дилерів, імпортерів.

Южаніна повідомляє, що в новій редакції акцизи будуть на порядок нижче тих, які діють сьогодні, а різниця ставок для різних об’ємів двигунів буде не такою істотною.

При цьому, держава буде дбати про довкілля і стимулювати придбання нових автомобілів, адже податок на старі буде вище нинішнього. До того ж нові поправки в Податковий кодекс дозволять створити необхідні правові умови для легалiзацiї тих авто на іноземній реєстрації, які вже перебувають в Україні. Зміни, які внесуть в Митний кодекс будуть визначати посилення контролю і використання транспортних засобів у режимі транзиту, тимчасового ввезення автомобілів.

Повністю проекти поки не оприлюднені на сайті парламенту, але ми знаємо, що мова йде про базові ставки, які починаються з 50 євро за бензинові двигуни і 75 євро за дизельні. А додаткові коефіцієнти будуть нараховуватися на обсяг двигуна та вік автомобіля, який вважається з року випуску до прийняття закону.

Читайте також: У МОЗ розповіли, чи лікувaтимуть українців, що не підписали декларації з лікaрями