fbpx
Події
Київ схожий на Індію: що іноземна преса написала про Євробачення в Україні

Євробачення-2017 через напруженість між Україною і РФ виявилося “найсуперечливішим”, зазначається в статті The Telegraph, пише “Сегодня”.

У столиці України 13 травня відбувся фінал наймасштабнішого неспортивного заходу Європи – Євробачення. У конкурсі взяли участь 43 країни. Вперше за багато років росіяни свого представника не надіслали – в’їзд Юлії Самойловій, яка незаконно перетинала кордон анексованого Криму з Росією, заборонили. Виступати онлайн або ж відправити іншого конкурсанта росіяни відмовилися. Перше місце в конкурсі зайняв представник Португалії Сальвадор Собрал.

Що іноземна преса написала про Євробачення в Україні? У Росії не вперше виникають складності на Євробаченні, пише британське видання The Telegraph. 2014-го “через анексію Криму та неприпустиму політику РФ” натовп освистав російських конкурсанток сестер Толмачових, коли ті вийшли на сцену. А ще 2009 року Грузія планувала виступити з піснею We Do not Wanna Put In (Ми не хочемо здаватися). У пісні, як пише видання, були “нападки на російського лідера Володимира Путіна через його роль в грузинській війні 2008-го”.

Однак, на думку журналістів The Telegraph, Євробачення-2017 виявилося через напруженість між Україною і Росією “найсуперечливішим”.

Читайте також: «Вибачатися не збираюся»: Джамала відповіла на дорікання Меладзе в «провалі» на «Євробаченні»

“Служба безпеки України заборонила співачці від Росії в’їзд до України на наступні три роки на тій підставі, що вона раніше вступила в країні незаконно – мається на увазі концерт, який Самойлова дала в Криму 2015 року”, – йдеться в статті The Telegraph.

Підготовка до конкурсу також, на думку журналістів, не пройшла гладко. Видання згадує, що на початку лютого понад 20 співробітників покинули організаційну команду Євробачення через конфлікт з новим продюсером Павлом Грицаком.

На думку видання The Telegraph, цього року атмосфера на конкурсі була заразливо оптимістичною, а рівень пісень був вище звичайного. До перемоги Сальвадора Собрала Португалія ніколи не фінішувала в першій п’ятірці, не кажучи вже про перемогу. Однак “виснажений і хворобливий” Сальвадор Собрал (музикант страждає від пороку серця) ситуацію змінив.

Євробачення цього року не обійшлося без скандалів, пише ірландське видання The Irish Times. Суперечливим журналісти назвали рішення України заборонити в’їзд Юлії Самойловій. При цьому видання зазначає, що співачка перетнула анексований Росією Крим, згідно з українськими законами, нелегально.

Ірландські журналісти пишуть, що Росія “не випадково”, на думку деяких експертів, відправила на конкурс саме Самойлову. Минулого року росіяни були обурені виступом Джамали. Так, Росія звинуватила Україну “в політизації конкуренції, обравши як її учасника Джамалу, пісня якої засуджувала депортацію татар при радянському лідері Йосипі Сталіну”, йдеться в статті.

“Москва відкинула пропозиції надіслати іншого учасника або виступити по відеозв’язку. Замість цього, Самойлова дала концерт в анексованому Криму – того ж дня, коли в Києві стартувало Євробачення”, – йдеться в статті.

У ніч перед фіналом Київ виглядав чудово, пише The Irish Times. Фонтани були висвітлені, а Майдан усіяний димовими шашками і смугами, і містечко Євробачення було заповнене родинами і доброзичливими людьми, які з задоволенням давали докладні вказівки (жінка одного разу намалювала ірландському журналісту карту). На мить було легко забути, що в східній Україні конфлікт з Росією. Як завжди, панувала гармонія, йдеться в статті.

Київ виблискував і сяяв, місто і його люди виглядали новонародженими, пише британське видання The Guardian.. Україна отримала репутацію політично нестабільної країни, вважають журналісти, однак туристи цього не помітили. Київ запропонував своїм гостям смак барного життя, пом’якшеного ложкою кітчу Євробачення, підкреслюється в статті.

Київ схожий на Індію Європи: це містика і непередбачуваність, і хаотична енергія, цитують британські журналісти українського співака Дмитра Шурова. “Єдине, що знають люди про Україну, це Чорнобиль і війна. Євробачення – це щось і українське, і позитивне. Київ схожий на Індію Європи. Це містика і непередбачуваність, і хаотична енергія”.

Читайте також: “Я знайшов країну, яку не очікував знайти”: Євробачення-2017 очима іноземців (відео)

Журналісти The New York Times поговорили з блогером Вільямом Лі Адамсом, який кілька років висвітлює на своєму ютуб-каналі WiWiBloggs міжнародний конкурс. У статті йдеться про те, що через відсутність конкурсанта від Росії виграти могла Болгарія (посіла друге місце), яка відправила на Євробачення росіянина Крістіана Костова. Він користується популярністю в РФ, а багато представників російської діаспори голосують за географічним принципом.

Видання також написало про витівку українця Віталія Седюка. Чоловік, загорнутий в австралійський прапор, стрибнув на сцену під час виступу Джамали і oгoлив свій зад. Співачка продовжила виступ, не звертаючи на непроханого гостя уваги.

До речі, Крістіан Костов відвідав Крим 2014 року, коли він уже був анексований Росією, однак, за словами української влади, це було законно, пише видання ВВС. Законодавство, яке забороняє іноземцям відвідувати прилеглу територію без дозволу з України або безпосередньо з Росії, вступило в силу тільки в листопаді 2014 року – через чотири місяці після візиту Костова. Народжений в Москві в березні 2000 року, пише ВВС, Костов зміг забрати багато голосів, які пішли б Самойловій.

facebook