fbpx
Події
Київ без гарячої води: експерт пояснив, як боротися зі свавіллям комунальників

Перш, ніж припинити гаряче водопостачання, співробітники комунальних служб зобов’язані погодити графік відключення з місцевою владою і попередити про це споживачів не менше, ніж за десять днів.

Про це заявив юрист юридичної компанії “Волхв” Ярослав Борка, пише obozrevatel

Більш того, постачальники повинні повідомити причину перебоїв з водопостачанням та їх тривалість.

Єдиним винятком, при якому можна не дотримуватися даних вимог є екстрений ремонт.

Слід зазначити, що порядок проведення ремонтних робіт чітко прописаний у постанові Кабінету міністрів №151 від 17 лютого 2010 року, згідно з яким воду споживачам можна відключати не більше, ніж на шість годин на день.

“Якщо виконавець відключить воду без передбаченого законом попередження, або ж продовжить термін перерви в постачанні гарячою водою, споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості і якості послуг, що надаються”, – розповів Борка.

Потім сторонами підписується акт-претензія, який зобов’язує постачальника прибути на виклик клієнта в терміни, які вказані в договорі про надання житлово-комунальної послуги.

За даними “Країни” , статистика “Київенерго” свідчить про те, що зараз без гарячої води в столиці залишаються 5187 громадян.

“У Києва серйозні труднощі з гарячим водопостачанням. Спочатку” Київгаз “припинив подачу газу на деякі теплоджерела Києва, а потім” Київтрансгаз “повністю вперше зупинив газопостачання столичної ТЕЦ-6”, – відзначили в “Київенерго”.

У зв’язку з цим станом на ранок 6 червня тільки три райони Києва не були відключені від гарячої води – Подільський, Деснянський і Дніпровський.

Причиною ситуації, що склалася в “Київенерго” назвали наявність величезної заборгованості як у споживачів, так і на державному рівні – з 4,8 млрд грн боргу 2 млрд грн припадає саме на державу.

Разом з тим, “Київенерго” також має великі несплати за придбане паливо. Зокрема, його борг перед “Нафтогазом України” вже досяг 3 млрд гривень.

Читайте також:У КАБМІНІ НАЗВАЛИ ВАРІАНТ ЩОДО ДОНБАСУ, НА ЯКИЙ ПОГОДИТЬСЯ РОСІЯ

Реклама