fbpx
Події
Кияни обурені: сподіваються, що космічні рахунки за опалення – помилка

У мережі розгорілися неабиякі пристрасті через платіжки, які кияни отримали напередодні. Вже кілька днів соцмережі заповнюються новими гнівними коментарями, де кияни у кращому випадку сподіваються на помилку при нарахуванні, а в гіршому – обіцяють наробити “Київенерго” “проміжків у зубах” за такі жарти.

Інтернет-користувачі викладають в мережі фотографії своїх платіжок, суми на яких викликають, м’яко кажучи, здивування. Відзначається, що квартири з однаковою квадратурою, а часто і в одному й тому ж будинку можуть мати зовсім різні суми у квитанціях.

Сторінка “Київенерго” у соціальній мережі Facebook буквально завалена вимогами перевірити “фантастичні суми” в рахунках за опалення лише за пів місяця. На що працівники “Київенерго” тільки обіцяють “уточнити”.

Голова наглядової ради підприємства Іван Плачков, коли почув від жуналистов про проблему, відразу ж заявив, що це помилка в розрахунках, що не може квартира в 60 квадратів мати рахунок за опалення в три тисячі гривень на місяць. Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

“Такого дива, як в Україні, у всьому світі немає, коли постачальник тепла укладає угоду безпосередньо з власником квартири. Як у світі роблять: є власник будівлі, так от власник будівлі визначає організацію, яка є виконавцем послуг. І вже ця компанія працює з мешканцями, розподіляє тепло за різними алгоритмами: якщо є лічильник – по лічильнику, якщо ні – за квадратними метрами. А у нас зробили так, що кожну квартиру вивели напряму на “Київенерго”. А якщо мільйон договорів, уявляєте, як відразу обробити таку кількість квартир? Раніше це було в Жеках, кооперативах, а зараз це робить “Київенерго” і тому можливі такі помилки. Це кардинальна, системна помилка”, – зазначає Іван Плачков.

Як повідомлялося раніше, Київ проведе конкурс на управління тепломережами в 2018.

Нагадаємо, середній розмір субсидій збільшився на 600 гривень.

Читайте також: Українцям перерахують комунальні платежі за жовтень

Джерело.