fbpx
Столиця
Киянам можуть ввести окремий комунальний платіж за сміття

На засіданні Комісії з питань екологічної політики міськради депутати Київради підтримали проект рішення про те, щоб вважати вивезення побутових відходів окремою комунальною послугою. Про це повідомляє прес-центр Київради, передає espreso.tv.

На думку київських чиновників, право на надання такої “старої-нової” комунальної послуги повинно вирішуватися на конкурсних засадах.

Тепер збір та вивезення твердих побутових відходів входить в структуру комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.

На думку депутатів Київради, ця послуга в повній мірі не охоплює збір і вивезення сміття, зокрема, з приватного сектора.

Також існує проблема відсутності у Києві контрольованої системи вивозу ремонтних і будівельних відходів, низький рівень оплати населення за надані послуги, недостатності роздільного збору твердих побутових відходів, а також конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг.

“Сьогодні ця послуга йде в розрахунку кількості жителів на норму утворення ТПВ, тобто розраховується по дому і потім ділиться на метри квадратні. Відповідно, мешканці будинків платять за метри квадратні, а не за фактичне накопичення відходів”, – заявили у Київраді.

Столичні депутати переконані, що введення окремої комунальної послуги створить економічно збалансовану систему збору сміття і дозволить споживачам укладати прямі договори з виконавцями послуг зі збирання та вивезення ТПВ.

Читайте також: Як може зрости тариф на газ: НБУ назвав нові ціни

Як заявив заступник директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київради Олександр Малихін, зараз кошти населення на ці цілі спрямовуються в комунальні підприємства, що займаються утриманням будинків і прибудинкових територій, які потім розраховуються з юридичними особами, які здійснюють вивезення ТПВ.

Остаточне рішення з цього питання повинні прийняти депутати Київради.