fbpx
Події
Киян збурив новий фасад театру від “Рошен” на Андріївському узвозі

У соціальних мережах обурились фасадом нової будівлі Київського драматичного театру на Подолі, яку звели на Андріївському узвозі і мають відкрити у вівторок. Користувачі вже називають будівлю “саркофагом”, “крематорієм”, тощо.

План був перезатверджений 2 серпня 2010 року і підписаний тодішнім головою КМДА призначеним Януковичем – Олександром Поповим.

У 2015 році стало відомо, що меценатом, який дасть гроші не добудову є корпорація “Рошен”, що належить президенту Петру Порошенку.

Як пояснив “Українській правді” тодішній заступник мера з будівництва, а тепер радник мера Кличка – Павло Рябікін, проект реконструкції театру затверджували, базуючись на рекомендації ЮНЕСКО.

“У рекомендації ЮНЕСКО зазначається, що для того, щоб підкреслити історичну самобутність будівлі не можна поряд будувати нову споруду, стилізовану під старовину. Все, що зведено нове, має кардинально відрізнятися, щоб не розмити історичний комплект міста”, – зазначив він.

На уточнююче питання, чому тоді вдалося зберегти фасад ЦУМу, і чи передбачає реконструкція збереження старого фасаду, він сказав: “Є три варіанти – реставрація, реконструкція і новобудова. При реставрації потрібно виходити на відновлення історичного вигляду будівлі. При реконструкції вже можна вийти на істотну зміну зовнішнього вигляду будівлі, як і технічних характеристик “, – зазначив він.

Рябікін також зазначив, що якби будівля раніше мала ознаки пам’ятки і була історичною, то її змусили б реставрувати. “Але, судячи з цього, ця будівля не носила ознаки історичної пам’ятки”, – зазначив він.

Читайте також: Юридичний секрет, як не платити штраф за постановою про адміністративне правопорушення на дорозі!

Джерело.