fbpx

Кинути все і махнути в Сан Ескобар! Як польський міністр сконфузився на весь світ (відео)

Однією маленькою обмовкою голова польського МЗС Вітольд Ващиковський дав життя новій країні Сан Ескобар

Завдяки помилці міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського утворилась фейкова країна під назвою Сан Ескобар.

Вона вже має свій прапор, гроші, газету та представництва у соцмережах.

Деякий час навіть існувала стаття в англомовній Вікіпедії, але невдовзі її видалили.

З неї можна було дізнатися, що Сан Ескобар знаходиться в Центральній Америці, між Мексикою та Гватемалою. Також в Сан Ескобарі є свій військово-мосський флот.

Населення – 360 тисяч, є вихід до Карибського моря.

Столиця називається Санто Субіто.

Як винайшли Сан-Ескобар

Інцидент трапився у Нью-Йорку, куди Ващиковський їздив лобіювати входження Польщі до складу непостійних членів Радбезу ООН у 2018-2019 роках.

“Мали можливість провести близько 20 зустрічей з різними міністрами. З деякими, як наприклад країни Карибського басейну, це було, можливо, вперше в історії нашої дипломатії. Наприклад, з такими країнами як Сан Ескобар або Беліз”, – сказав міністр журналістам, розповідаючи про результати поїздки у середу, 11 січня.

Ця помилка швидко викликала бурхливу реакцію в соцмережах. У псевдокраїни з’явилося кілька акаунтів у Twitter та Facebook.

Як пише Gazeta Wyborcza, хештег #SanEscobar вже вдень у середу став найпопулярнішим у польському сегменті Twitter. А найбільш популярним питанням стало таке: “А може кинути все та махнути в Сан Ескобар?” Ще б пак, там чудова погода – 25-30 градусів цілий рік та прекрасні пляжі з черепахами.

Звідки взялася назва

За версію користувачів соцмереж, Ващиковський придумав нову країну, бо думав про героя серіалу “Наркос”, колумбійського наркобарона Пабло Ескобара.

Спікер польського МЗС Йоанна Вайда пояснила, що насправді її шеф мав на увазі іншу державу – Сент-Кіттс і Невіс (іспанською воно називається San Cristobal y Nieves). Але було вже пізно – хвилю насмішок та креативу інтернет-користувачів було не зупинити.

У Twitter-представництві Сан Ескобара написали, що Сент-Кіттс і Невіс “втручається у наші стосунки з Польщею”. А потім ще й з’явилася картинка з кораблями, яка повідомляла, що Польща й Сан Ескобар проводять військові навчання в Карибському морі, а “Сент-Кіттс і Невіс занепокоєний”.

Варто зазначити, що Ващиковський не перший, хто так прикро помилився, і як показала практика, подібний інцидент навряд чи зіпсує йому кар’єру.

Наприклад, держсекретар США Джон Керрі в 2013 році винайшов країну Кирзахстан – держсекретар США мав на увазі Киргизстан, але трохи переплутав його з Казахстаном. А газета The New York Times у 2015 році написала про країну Кирзбекистан (Kyrzbekistan). Ця помилка призвела приблизно до такого ж вибуху дотепників у соцмережах, як і промах Ващиковського.

Прапор, газета, представництво МЗС

Профіль у Twitter, який обізвав себе представництвом Народної Демократичної Республіки Сан Ескобар розмістив зображення прапора, карти, фотографії, графіки псевдокраїни. Також цей профіль уже встиг розпочати дипломатичний скандал з Великою Британією. Причиною стало те, що британські ЗМІ називають Сан Ескобар неіснуючою країною.

З цього профіля можна дізнатися, що з Сан Ескобару експортують вино, а туди поляки постачають поїзди та іншу техніку. Президента у країні немає, керує парламент. Офіційні мови – іспанська та французька.

З’явилася газета “Сан Ескобар Таймс”. З її профілю в соцмережах можна дізнатися, що фейкова країна збільшує військові видатки, аби відповіси на зазіхання Сент-Кіттс і Невісу. А також вона анонсувала футбольний матч з Німеччиною – він має відбутися 7 лютого в Берліні.

Гроші в країні власні, називаються паблос. Виглядають вони красиво, на них намальовано качечку:

Також у Twitter можна розшукати представництво МЗС Сан Ескобару. З нього дізнаємось, що між Польщею та фейковою країною встановлено дипломатичні відносини. У Facebook є сторінка “польського представництва” Сан Ескобара.

Там похвалилися плакатами з назвою столиці фейкової країни “Санто Субіто”. “Наші банери на похороні Іоанна Павла II”, – написано там.
Насправді це слоган, який з’явився у 2005 році, в перекладі він означає “Канонізуйте зараз” – таким чином поляки закликали Ватикан швидче зарахувати Іоанна Павла II до числа святих. Згодом вийшов ще й фільм під назвою “Санто Субіто”, присвячений життю понтіфіка.

Схожим чином Сан Ескобар привласнив собі статую Македонського з міста Скоп’є. На фото стверджується, що в це спорудження статуї Ващиковського. Міністру дістається, звісно, найбільше. Особливо з боку критично налаштованих до його партії “Право і справедливість” ЗМІ та політиків. На одній з картинок міністра “одягли” в костюм мореплавця часів Колумба та назвали першовідкривачем Сан Ескобара.

 

А деякі компанії зорієнтувалися і трохи порекламували себе: той же Netflix заявив, що має квитки до Сан Ескобара, видавництво Insignia “запросило” молодого письменника з псевдокраїни. А один інтернет-магазин надрукував футболки з написом польською: “San Escobar. Korpus dyplomatyczny” (“Сан Ескобар. Дипломатичний корпус”).

Читайте також: Тріщина, струс мозку, сильна гематома ока. У Луцькому торговому центрі жорстоко побили школярку (фото)

Джерело.

 

You cannot copy content of this page