fbpx

Квартира в подарунок: українцям пояснили правила оформлення документів

Щоб правильно скласти дарчий договір на нерухомість, необхідно слідувати чіткому алгоритму, передбаченому законодавством України, і мати на руках пакет обов’язкових документів для нотаріуса.

Про це повідомляє obozrevatel

Перш за все, слід пам’ятати, що підписання дарчого договору на нерухоме майно повинно відбуватися в присутності обох сторін: дарувальника і обдаровуваного. Подарувати можна квартиру як в старому будинку, так і в новому.

Сама угода засвідчується нотаріально. В іншому випадку, договір можуть визнати недійсним. Процедура відбувається в такому порядку:

– нотаріус, який посвідчує договір, перевіряє документи, що підтверджують особу дарувальника і обдаровуваного;

– нотаріус проводить перевірку прав власників на нерухоме майно;

– нотаріус засвідчується, що на нерухомість не накладено заборону або арешт;

– нотаріус готує до підписання документ, який підтверджує акт дарування;

– відбувається підписання документа сторонами.

Після того, як дарувальник і отримувач дару поставили підписи в договорі, угода вважається офіційно завершеною. Одержувач стає власником нерухомості і повинен внести дані про дарчому угоді і свої права на подароване житло в Державний реєстр майнових прав. Тільки коли дані з’являться в реєстрі, що обдаровуваний повноцінно вступає у володіння нерухомістю – будинком, квартирою або іншим нерухомим майном. Також обдаровуваний зобов’язаний оплатити податок за отриманий дар.

Читайте також:БОГ ПОСЛАВ, НЕ ІНАКШЕ: МЕРЕЖУ ШОКУВАВ СВЯЩЕНИК НА ROLLS-ROYCE У КИЄВІ (ФОТО)

You cannot copy content of this page