fbpx

Курс на 30: в Україні різко подорожчає долар

Січень і лютий – найскладніші місяці для національної валюти і в цей період можна чекати “піку” падіння гривні. Після курс стабілізується, однак у перші місяці 2017-го, за прогнозами керівника аналітичного відділу Concorde Capital Олександра Паращія, долар може коштувати українцям у 28,5 – 29 гривень.

У лютому на курс гривні вплине необхідність купувати енергоресурси за кордоном і кон’єктура на зовнішніх ринках. Як відзначає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, в лютому через затяжні вихідні в Китаї (китайський Новий рік настане 28 січня і буде відзначатися 15 днів) відбувається спад на ринках руди і сталі, яку експортує Україна.

“Можливий сезонний сплеск у лютому, як це було в попередні три роки. Тоді можна чекати піку – курс може бути 28,5 і навіть 29 гривень і вище. Але це буде короткочасне явище. Сподіваюся, в лютому ми отримаємо транш від МВФ, який позитивно вплине на курс. Ми знаємо, коли МВФ надає нам кредит, курсові очікування змінюються і гривня зміцнюється”, – розповідає Олександр Паращій.

При цьому до кінця 2017-го, згідно з прогнозом Concorde Capital, долар в Україні буде коштувати 28,5 гривні, а в середньому по року – 28 гривень.

“Після лютого гривня зміцниться і буде плавно йти до відмітки 28,5 гривні до кінця року. Очевидно, вплинуть на курс новини про наступні транші МВФ. 17 лютого повинен бути суд по “кредиту Януковича”, там можуть бути негативні сюрпризи. Ще один серйозний фактор – результати судових розглядів “Нафтогазу” і “Газпрому” (у першому півріччі)”, – пояснює Олександр Паращій.

Читайте також: Нові зарплати змінять життя українців: кому і коли виплатять більше (інфографіка)

Джерело.

You cannot copy content of this page