fbpx
Події
Курс долара в Україні різко розвернувся

Американська валюта істотно впала в ціні за курсом Нацбанку
На сьогодні, 18 листопада, Національний банк України (НБУ) встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:
1 долар США – 26,05 грн;
1 євро – 27,92 грн;
10 російських рублів – 4,01 грн.
Таким чином, курс долара впав відразу на 29 копійок після вчорашнього зльоту на 33 копійки, але все одно залишається вищим за 26 грн/дол. До сьогодні американська валюта дорожчала п’ять днів поспіль.
Євро тим часом опустився на 27 копійок. Російський рубль схуд на 7 копійок.

У четвер, 17 листопада, на міжбанківському валютному ринку України курс долара знизився на 22-27 копійок. Торги закрилися котируваннями 25,98/26,03 гривень за долар.
“Вихід Нацбанку на ринок з продажем на аукціоні 33,6 млн доларів не зміг повністю зрівняти попит і пропозицію, але показав учасникам торгів, що НБУ залишається одним з провідних гравців на українському валютному ринку і не має наміру дозволяти проводити гру на підвищення, спекулятивно розхитуючи курс . Це посил був швидко сприйнятий ринком. Насамперед – експортерами. Розуміючи, що ринок може розвернутися у бік зміцнення гривні, багато хто перестав вичікувати з продажем залишається у них валюти”, – пояснювали розворот курсу гривні аналітики порталу “Мінфін”.
В НБУ нинішнє падіння гривні пояснили фактором політичної нестабільності. Як зазначив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, фундаментальні економічні чинники говорять на користь української валюти.
“Хоч Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових і масла, а ціни на сталь і залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруженості викликає нервозність на валютному ринку, нівелює вплив цих сприятливих факторів”, – заявив Чурій і попередив, що ситуація може погіршитися в разі посилення політичної нестабільності.
Глибше падіння – до 27-28 грн/дол. – можливе за форс-мажорних ситуацій – ескалації конфлікту на Донбасі чи обвалу на світових сировинних і фінансових ринках, вважають аналітики ForexClub.
Як відомо, в третьому кварталі 2016 року гривня подешевшала на 4,3%, ставши однією з найслабших валют СНД. При цьому з початку року українська валюта втратила і зовсім 8%. Падіння, на думку експертів, сталося під впливом несприятливих тенденцій на сировинних ринках.

НБУ з початку листопада почав по-новому розраховувати офіційний курс долара.
До бюджету України на 2016 рік закладався курс долара близько 24 грн/дол. Водночас в МЕРТ підрахували, що курс гривні за підсумками 2016 року може становити в середньому 26,7-28 грн/дол.
2017 року Мінфін України очікує 27,2 грн/дол. Голова НБУ Валерія Гонтарева вважає закладений до бюджету-2017 курс долара реалістичним.
За 2015 рік гривня знецінилася в півтора рази.
Історичного максимуму офіційного курсу долара – 30,01 грн/дол. – було досягнуто в лютому 2015 року.

Читайте також:   Українці, пам’ятайте. І наші діти повинні про це знати. І внуки теж…

Джерело.