fbpx

Куди можна ще поїхати у Європi, якщо закінчилося 90 днів безвізу?

Якщо 90 днів вашого перебування в країні Шенгенської зони вже закінчилися, то офіційно вільно переміщатися між країнами Шенгенської угоди ви не можете. Для цього потрібно оформити посвідку на проживання або спеціальну шенгенську візу, звернувшись із відповідною заявою до місцевих міграційних органів.

Якщо, наприклад, ви перебуваєте в Польщі, можете оформити електронний ВНЖ, який дозволить подорожувати Європою навіть по закінченні цих 90 днів.

Втім, для тих, хто ВНЖ чи спеціальної візи ще не отримав, теж є варіанти куди поїхати, якщо закінчилося 90 днів безвізу.

Куди поїхати?

Декілька країн, які не входять до Шенгенської зони, збільшили тривалість терміну перебування для українців ще на 90 днів. Це Кіпр, Хорватія, Болгарія та Румунія.

Проте, в’їхати до них через 90 днів можна лише за наявності біометричного паспорта та відсутності тимчасового захисту в одній із країн ЄС.

Справа в тому, що названі країни не входять до Шенгенської зони, а отже термін перебування на їх території з туристичною метою не буде сумуватися з безвізовим періодом у 90 днів у рамках Шенгену.

У такому разі правило 90/180 днів працює кожної держави окремо.

You cannot copy content of this page