fbpx

Крапельний полив рослин: лайфхак, на який не потрібно витрачати гроші

Краплинний полив рослин: лайфхак, на який не потрібно витрачати гроші

Досвідчені дачники знають, що для отримання багатого врожаю овочів, ягід та фруктів необхідно докласти чимало зусиль та використати різні хитрощі. Один з таких корисних та бюджетних методів – створення системи крапельного поливу із пластикових пляшок. Цей спосіб дозволяє ефективно зволожувати ґрунт, не витрачаючи додаткових засобів.

Лайфхак для поливу рослин

Необхідні матеріали

Пластикові пляшки з кришками (по одній на кожну рослину чи горщик)

Дриль з маленьким свердлом

Будівельний чи канцелярський ніж

Лопата

Покрокова інструкція щодо створення системи крапельного поливу:

Свердлимо отвори у кришках. За допомогою дриля та невеликого свердла проробіть один або кілька отворів у кришці пляшки. Закрутіть кришки назад на пляшки після свердління.

Готуємо пляшки. Відріжте дно біля кожної пляшки. Для пляшок об’ємом 500 мл, що підходять для невеликих горщиків, видаліть усе дно. Для пляшок об’ємом 1,5 літра, які краще використовувати для великих рослин на піднятих грядках, відріжте половину дна, щоб уповільнити випаровування води.

Встановлюємо пляшки. Вставте пластикову пляшку шийкою вниз на глибину близько 5-10 см поряд із рослиною, яку необхідно поливати.

Наповнюємо водою. Щоразу, коли ви поливаєте сад, наповнюйте ці пляшки водою. Вода повільно стікатиме прямо до коріння рослин, забезпечуючи їх постійне зволоження.

Перевіряємо рівень води. Регулярно перевіряйте рівень води у пляшках. Якщо рівень знижується повільно або перестає знижуватися, можливо, отвір забився землею.

Чистимо отвори. Якщо отвір засмічено, зніміть кришку та прочистіть отвір, щоб відновити функцію крапельного поливу.

You cannot copy content of this page