fbpx

Коли цьогоріч прийде весна і якою вона буде: кліматолог зробила несподіваний прогноз

Цього року весна прийде рано і відразу принесе із собою тепло. Така нетипова для України погода наразі стає нормою.

Про це розповіла Світлана Бойченко – кліматолог, провідний науковий співробітник Інституту геофізики імені Субботіна НАН України.

“Весна однозначно прийде, але ми спостерігаємо останнє десятиліття, що весна у нас починається раніше, ніж це було, наприклад, у другій половині або середині XX століття, тобто це вже квітень. І причому це починається раптово, без переходів і мінливості, тобто тепло навесні приходить різко і одразу”, – розповіла кліматолог.

Також, за її словами, ми потрохи переходимо в інший клімат. Це означає, що у 2022 році влітку очікують збільшення кількості опадів:

“Червень буде також відзначатися певною повторюваністю аномально високих температур, що раніше не було характерно. Очікувалося, що зима, яка зараз, буде трошки прохолоднішою. І в принципі, якщо порівняти з зимами декількох років назад, вона відзначилася похолоданням і снігом. Тобто ми трошки переходимо в інший клімат. І можливо, навіть почнеться зміна з атмосферними опадами, їх почне випадати трошки більше, особливо влітку”.

За словами кліматолога, опади також будуть сильнішими, що може призвести до проблем. Адже це будуть не тихі літні дощі, а сильні зливи.

Але плюсом є те, що великої посухи не передбачається, бо дощів очікуємо більше, ніж раніше.

You cannot copy content of this page