fbpx
Дозвілля
Коли стіни оживають: 5 найгарніших стінописних малюнків в містах України

Останні кілька років в українських містах почали з’являтися мурали – величезні малюнки на вільних стінах будинків. Згодом їх стали зараховувати до визначних пам’яток окремих міст.

І найприємніше, що муралів в Україні з кожним роком стає все більше і більше.

Пропонуємо 5 стінописних малюнків на українську тематику, які вражають містян найбільше.

1. Кобзар (Харків)

На честь 200-річчя українського Кобзаря на стіні багатоповерхового будинку в Харкові з’явилося зображення Тараса Шевченка. Мурал був створений командою Kailas-V, яка намалювала для міста і інші захопливі шедеври.

2. Українська дівчинка (Дніпро)

Цей проникливий мурал, намальований на одній із новобудов Дніпра, вражає усіх мешканців та гостей міста. На ньому зображена українська дівчинка, яка тримає вінок із польових квітів, що традиційно плетуть на свято Івана Купала.

Образ дівчинки символізує єдність української нації і єднання людини з природою. Автор муралу – Людмила Кирилюк. Разом з командою вона подарувала Дніпру не один масштабний малюнок.

3. Гуцулка з виноградом (Косів, Івано-Франківська область)

Молоду гуцулку намалював прикарпатський художник Юрій Пітчук на стінах новобудови у Косові. Гуцулку митець зобразив на будинку у центрі міста. Прикрасити новобудову Юрія Пітчука попросив сам забудовник.

“У нього було побажання намалювати мурал на тему Гуцульщини, Косівського регіону. У мене вже є серія жінок, які вбрані в етнічний одяг. Зазвичай, я зображав їх у різних містах. Там вони були вбрані у той одяг, який є притаманним для того регіону. У Косові я вирішив зобразити жінку саме у гуцульському одязі. І не просто в гуцульському, а в тому, який був поширеним у сусідніх селах”, – розповів художник.

4. Андрей Шептицький (Львів)

У Львові, у Сихівському районі, на одному з житлових будинків, що на проспекті Червоної Калини, відкрили величезний мурал, присвячений митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому. Урочисте відкриття було присвячене 155-літтю від дня його народження.
На муралі митрополита Андрея Шептицького зображено двобічно: з однієї сторони – як молодого графа та мецената, а з іншої – як мистецького та громадського діяча, якого зображує український галицький художник Михайло Мороз. Над муралом працювали такі художники: Святослав Владика, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група Sacred Universe.

 

5. “Гуцулка з ноутбуком – минуле і сучасне” (Івано-Франківськ)

На муралі зображена жінка минулого з елементами прогресивного сучасного. У своїй картині художники гармонійно поєднали автентичну красу, жіночу ніжність та інтерактивність сучасних технологій. Автори роботи: родина художників-муралістів – Юрій та Марта Пітчуки.

Підготувала Галина Андрусів

Фото: uaua.top, pinterest