fbpx

Коли нарешті стартує нашуміла пенсійна реформа і чого від неї очікувати

Мізерні пенсії і дірка у Пенсійному фонді – змінити систему нарахувань для тих, хто йде на заслужений відпочинок, влада обіцяє роками. Чому далі балачок справа не йшла і коли нарешті стартує пенсійна реформа?

В Україні середня пенсія 1800 гривень. А дефіцит Пенсійного фонду становить понад 140 мільярдів гривень, пише 24 канал

Виплати нараховують, як і в радянські часи, за так званим принципом солідарності поколінь – молодші утримують старших. Працює це так: кошти, що перераховують підприємства та застраховані особи до Пенсійного фонду, виплачують нинішнім пенсіонерам.

“Приблизно 12 мільйонів пенсіонерів забезпечують лише 10 мільйонів працюючих людей. І це навантаження буде зростати”,– зазначила заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко.

До “осучаснення” пенсій у влади руки не доходять. Перерахувати виплати вже півроку обіцяє міністр соцполітики Андрій Рева.

Читайте також:   Нові подробиці пенсійної революції в Україні: що буде з пенсійним віком, пенсіями та податками

“Пенсія нараховується на підставі середньої заробітної плати за три останніх роки. Для того, щоб зрозуміти масштаб проблеми, скажу, що осучаснення пенсії останній раз проводилось в 2012 році, а розрахунок йшов по заробітним платам 2008 року”,– підкреслив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Однак, перерахунок проблеми не вирішить. А за роки незалежності влада про пенсійні реформи хіба говорила. Наприклад, в Україні не раз намагалися запустити трирівневу пенсійну систему, яка працює у багатьох країнах світу.

“Зміст трирівневої пенсійної системи в тому, що українець має отримувати пенсію із трьох джерел: з солідарного, накопичувального і недержавного Пенсійного фонду”,– пояснив екс-міністр соціальної політики Павло Розенко.

Крапку у цьому питанні вирішив поставити ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд. Пенсійна реформа – одна з умов, за яких ми зможемо отримати черговий транш. Уряд погодився, адже на кону один мільярд доларів. Оскільки фінальний текст меморандуму і досі не опубліковали, цю тему чиновники не коментують. Єдине запевняють, що підвищення пенсійного віку до 63 років не буде.

Читайте також: Назріває колапс: скількох пенсіонерів утримують українці, які працюють

Питання траншу для України МВФ планує розглянути вже у понеділок, 20 березня. Можливо саме після цього Уряд привідкриє завісу реформ. Але навіть якщо вони нарешті стартують, швидкого результату очікувати не варто. Невеликий подарунок пенсіонерам влада планує зробити у травні. Мінімальна пенсія зросте на 65 гривень, тобто до 1312. Та, окрім пенсій, зростуть і ціни на продукти та комунальні послуги.

You cannot copy content of this page