fbpx
Дозвілля
Колір який допомагає швидко позбутись від cтреcу

Всього кілька хвилин зі світлом такого забарвлення допомагають швидше впоратись зі cтреcовою ситуацією. І зробити це дуже просто!

Нещодавно науковці заявили, що синій колір не дозволяє заснути, пришвидшує прокидання та налаштовує на роботу, пише “maximum.fm“.

А тепер фахівці з іспанського Університету Гранади виявили ще одну незвичайну властивість цього кольору. Виявилося, що він дозволяє розслабитись.

Вчені провели лабораторний тест із 12 добровольцями віком 18-37 років, яких піддали короткочасному cтреcу (буллiнг, словесні перепaлки, непорозуміння). Тоді кожного перевели у спеціальний хромотерепaпевтичний кабінет.

У ньому було зовсім пусто, зате ключовим фактором було освітлення. Половину піддослідних помістили у кабінет із білим світлом, який за 10 хвилин плавно перейшов у синій, а половину у кімнату, де спершу було синє світло, яке з часом змінилось на біле.

Результати здивували, адже саме остання команда позбулась від стресу всього за 1,1 хв, а перша команда – за 3,5 хв. Що ж, світло від екранів гаджетів здатне заспокоїти швидше, але не варто “переборщувати”.