fbpx
Дозвілля
Книги, які кардинально змінять ваше життя

Існують книги, після яких ти вже ніколи не будеш колишнім. Гучна, але правдива заява, пише Радіо Максимум.

Ніхто не сприймає американку російського походження Айн Ренд як великого художника-літератора. З мовою і образністю у неї і правда проблеми, але “Атлант розправив плечі” цінують за інше. Багатотомник “бризкає” здоровим глуздом і вражає концентрованістю і зібраністю. Ода здоровому егоїзму і думка про те, що кожен повинен робити свою справу, а не рятувати світ.

Цитата: Немає нічого, що могло б виправдати самопожертву. Ніщо не може виправдати перетворення людей в жертовних тварин. Ніщо не може виправдати винищення кращих. Людину не можна карати за здібності, за вміння робити справу.

Буває, що відчуваєш себе на порозі великого звершення, відкриття і прориву. Обіцяєш почати серйозно займатися спортом, написати книгу, вишити велику картину, відкрити бізнес. Але чомусь не починаєш. Як впоратися з боязню почати і зробити перший крок? Цьому дуже добре вчить американка Джулія Кемерон в книзі “Шлях художника”. Художник – це будь-хто з нас, хто хоче від життя чогось більшого.

Цитата: Всесвіт творить дива, підтримуючи нас. Це ми дуже скупо приймаємо його підтримку: заглядаємо до рота кожному дарованому коню і відсилаємо його назад. Говоримо, що боїмося пержити невдачу, хоча набагато більше нас лякає можливість успіху.

Позитивне мислення, усвідомлене управління життям, життя за велінням душі – ці фрази викликають скептицизм, а у деяких навіть алергію. Але дивна річ, коли в житті трапляється щось надзвичайне, приголомшений розум шукає джерела натхнення ззовні. У вчення “Трансерфінг реальності” Вадима Зеланда багато противників, але набагато більше прихильників. Спойлер! У всіх, хто дуже хотів щось змінити, за допомогою цієї книги все вийшло.

Цитата: Звички є ілюзією комфорту. Людина більше довіряє тому, що давно знайоме.

“Сказати життю “Так! “: Психолог в концтаборі” – концентрат якоїсь небаченої життєвої сили. Вдаватися до цього найсильнішого заспокійливого варто, коли в житті все погано, орієнтири втрачені, майбутнього не видно, а довкола морок і попіл. Психолог Віктор Франкл буде лякати вас жахами з життя концтабору. Він розповість про виживання в найгіршій ситуації таким тоном, ніби це найкраще, що сталося з ним в житті.

Цитата: У кого є “Навіщо”, той витримає майже будь-яке “Як”.

“1984” Джорджа Оруелла – утопія на всі часи. Напевно, з моменту виходу книги в світ не було жодного року, щоб читачі різних країн не писали: “Як це актуально!” Не будемо порушувати традиції і скажемо: це дуже актуально.

Цитата: Той, хто керує минулим, управляє майбутнім. Той, хто керує сьогоденням, керує минулим.

Полліанна, героїня однойменного роману Елінор Портер, – дівчинка з особливим талантом. Вона вміє слухати людей і говорити з ними так, що навіть найзавзятіші зануди і песимісти раптом бачать у своєму житті хороші сторони. Кожного, хто їй зустрічається, вона вчить нехитрій грі в “радість”. Це одночасно важко і просто: потрібно в кожній неприємності знайти позитивну сторону.

Цитата: Яка різниця, тепло на вулиці або холодно, коли в твоїй кімнаті цілий день живе маленька веселка?

Недарма цю книгу тримала на тумбочці Бріджит Джонс. Джон Грей – ікона, канонічний фахівець з розбору заплутаних стосунків чоловіка і жінки. По суті, в книзі “Чоловіки з Марса, жінки з Венери” він сформулював одну просту істину: ми з різних планет. А хіба можна ображатися на інопланетянина, якщо він відмовляється мити посуд або занадто довго збирається на вечірку?

Цитата: Ми помилково виходимо з того, що, якщо наші партнери люблять нас, вони будуть реагувати і вести себе так само, як реагуємо і поводимося ми, коли любимо.

Читайте також: Сім романів, що допоможуть цікаво провести вечір

Химерне магічне Макондо. Місце, в яке можна втекти від свого власного життя. Але не з метою загубитися і згинути, а щоб повчитися у численних героїв роману “Сто років самотності” Габріеля Гарсіа Маркеса. Їх там сотні, і у кожного свій сценарій поведінки, але в цілому вони все роблять правильно. Так дивно, що цю книгу ще ніхто і ніколи не взявся переказати, але кожен, хто береться її прочитати, доходить до останньої сторінки з якимось глибоким знанням в душі. Напевно, це називається мудрістю.

Цитата: Минуле – брехня, для пам’яті немає доріг назад, кожну минулу весну неможливо повернути, і найбожевільніша й найстійкіша любов – всього лише скороминуче відчуття.