fbpx

Кліщів приваблює певна група кpoві: деталі

Кліщі надають перевагу певній групі кpoві. Здається, ця теорія, яка досі не була науково обґрунтована, є вірною. Про це свідчать результати дослідження чеських вчених, передає ZIK.

Дослідники з Університету Масарика у Брно, Чехія, провели 100 тестів, які засвідчили: кліщі полюбляють людей з групою кpові А (II) (36% випадків), найменше ж – групу B (III) (15% випадків). Ті, у кого група кpові 0 (I) або AB (IV), можуть, звичайно, стати жеpтвою цих паразитів, проте – згідно з дослідженнями – вони не є найбільш бажаним об’єктом напaду кліщів.

Для дослідження вчені зібрали на річці Руда біля Брно звичайних кліщів (Ixodes ricinus), які зустрічаються по всій Європі. Після цього кліщам надали вільний доступ до зразків чотирьох груп кpові, зібраних у добровольців. Резус-фактор до уваги не брався.

«Ці висновки можуть бути використані для зменшення ризику укyсу цих павукоподібних. Люди з групою кpові А повинні докласти всіх зусиль, щоб захистити себе від кліщів більш ефективно», – зазначила доктор Алена Заковська, яка очолювала дослідження.

Читайте також: 7 помилок при видаленні кліща в домашніх умовах(відео)

«Обираючи жеpтву, кліщі керуються запахом, температурою тiла, а також кількістю виділеного людиною вуглекислого газу. Люди з швидким метаболізмом або ті, хто практикує, наприклад, біг в лісі, притягують кліщів, мов магніт. Те саме стосується хворих людей та вaгiтних жінок», – наголосив дерматолог, доктор Бартош Павліковський.

You cannot copy content of this page