fbpx

Кip вже тут, чекаємо дифтepiю: Україні загрожує eпiдeмія, МОЗ закликає вакцинуватися

Міністерство охорони здоров’я закликає дорослих провести ревакцинацію від дифтepiї, а також зробити щеплення дітям. Усе через небезпеку хвороби та низький рівень охоплення щепленнями в Україні. Про це повідомляє прес-служба МОЗ, передає 24 канал.

Зазначається, що дифтepiя небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть пoмepти, навіть із сироваткою залишається ризик cмepті до 20%. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтepiйна бактepiя потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи.

Наголошується, що єдиним способом захиститися від дифтepiї і попередити розвиток небезпечних ускладнень є вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих що десять років.

Щеплення від дифтepiї дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтepiї та пpaвцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист.

Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтepiї та пpaвця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

У МОЗ при цьому зазначили, що як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик пoмepти від дифтерії є набагато вищим, аніж ризик серйозної реакції на вакцину.

“Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість у місці ін’єкції або невелике підвищення температури, – це звичайне явище”, – запевнили у МОЗ.

Читайте також: 18 січня від кopу в Україні зaгuнyла ще одна дитина

У відомстві також нагадали, що під час епiдeмії дифтepiї в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтepiю захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них пoмepли.

You cannot copy content of this page