fbpx
Події
“Кінець поборам”: у навчальних закладах Львова заборонили збирати кошти з батьків школярів та дошкільнят

Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради категорично заборонило збір готівкових коштів з батьків працівниками навчальних закладів, а також представниками батьківських комітетів та учасниками навчально-виховного процесу для вирішення фінансових питань, пов’язаних із покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведення ремонтних робіт, відзначення ювілеїв, святкових дат тощо.

Фото відповідного наказу опублікувала Олена Пономарева у Facebook-спільноті «Батьківська рада Львівщини», пише “ZIK“.

«До уваги батьків, освітян і батьківських комітетів!!!! Кінець поборам! З метою запобігання корупції у навчальних закладах м. Львова категорично забороняється обіг готівкових коштів та збір готівкових коштів представниками батьківських комітетів та працівниками навчальних закладів», – написала активістка під фото наказу.

Також вона подякувала керівництву освіти міста, які, отримавши від Батьківської ради Львівщини неспростовні факти вимагань, тиску та порушень законодавства, прийняли єдине правильне рішення про повну заборону готівкових коштів в садках та школах міста.

Читайте також: “Це по-сусідськи”: Нардеп поплакався в ефірі телеканалу ДНР (відео)

«Ми це зробили!!! Тепер люба допомога навчальним закладам стає добровільною, прозорою та законною!!! Вітаємо!!!», – йдеться у дописі.

Згідно із наказом, персональна відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів у навчальних закладах Львова, відсутність звітування перед батьками чи приховування інформації про використання залучення благодійних коштів або отриманих матеріальних цінностей лежить на керівниках навчальних закладів.

Цим документом працівникам навчальних закладів на учасникам навчально-виховного процесу категорично заборонили збір готівки. Керівники ж установ на батьківських зборах повинні наголосити на виключно благодійному воєвиявленні батьків щодо надання матеріальної допомоги. Крім того, усі благодійні внески мають перераховувати виключно на рахунки навчального закладу, відкриті у територіальних органах ДКСУ з обов’язковим оформленням відповідної документації та бухгалтерським обліком. Школи і дитсадки повинні щомісяця надавати звіт щодо благодійних надходжень.

У коментарі ІА ZIK в.о. заступника начальника управління освіти з фінансових питань Наталія Федай повідомила, що останнім часом батьки почали скаржитися, що батьківські комітети вимагають кошти для вирішення питань фінансового забезпечення шкіл.

Читайте також: “Має позaшлюбнoгo сина?”: чорношкірий двійник Якубовича пiдiрвaв соцмережі

«Для того, щоб посилити контроль і відповідальність за незаконний збір, вимагання грошей управління освіти видало цей наказ. Документ зобов’язує категорично заборонити будь-який збір коштів, йдеться про готівку: щоб батьки приносили її, здавали. При бажанні благодійники можуть допомогти школі. Ми не можемо їм це заборонити. Для цього кожна школа має відкритий реєстраційний рахунок у Державній казначейській службі за місцем реєстрації. Благодійники можуть добровільно перевести кошти на цей рахунок із зазначенням призначення, до прикладу, для 5-А класу», – заявила Наталія Федай.

Вона додала, за порушення наказу передбачена адміністративна або кримінальна (якщо є склад злочину) відповідальність.