fbpx

Канадські лікарі врятували жінку, яка шість днів жила без легень (відео)

Канадські лікарі першими у світі провели унікальну процедуру. Їхня пацієнтка потерпала від важкої хвороби, що вразила легені. Подолати інфекцію лікарі не могли, а донорського органу не мали. Тож наважились на радикальний крок і видалили хворій вражені легені.

Шість днів 32-річна жінка провела у штучній комі, весь цей час функцію її легенів виконувала техніка, яка насичувала кров киснем і виводила вуглець. Згодом знайшовся донорський орган, і медики провели успішну трансплантацію.

Тепер їхня пацієнтка одужує і чекає на ще одну пересадку, хвороба також вразила її нирки. Утім, цього разу донор знайшовся швидко і операцію планують провести вже за кілька місяців.

На початку січня, італійські медики завдяки рідкісній та ризикованій операції врятували ногу українській пацієнтці, пересадивши їй донорську кістку з неживої людини.

Над операцією, яка тривала 13 годин, працювали 7 медиків відділення. Найбільше лікарі боялися, що із негативним резусом крові українки пересаджений матеріал просто не приживеться. У лікарні Тетяна проведе ще декілька місяців, а до справжнього першого кроку має минути щонайменше рік.

Читайте також: У Києві через значні опіки від окропу з бойлера померла однорічна дитина

Джерело.

You cannot copy content of this page