fbpx
Без рубрики
Календар щеплення: скільки коштує вакцинація дитини(Інфографіка)

Відповідно до календаря профілактичних щеплень, кожна дитина протягом 16 років отримує щеплення від 10 видів інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи та паротиту (свинки). Передбачається, що всі ці щеплення здійснюються за рахунок держави в закладах охорони здоров’я.

Проте, за бажання батьків, від безкоштовних щеплень можна відмовитися й придбати інші вакцини від тих же захворювань. «Слово і Діло» вирішило підрахувати, скільки коштуватиме вакцинація дитини, якщо для неї використовувати неоплачувані державою препарати. За основу було взято усереднені показники медичних закладів по Україні.

Так, основну кількість щеплень дитина отримує у віці до 1 року. В перший же день після народження, а також у віці 1 та 6 місяців її вакцинують від гепатиту В, у перші 3-5 днів – від туберкульозу (БЦЖ), у 2, 4 та 12 місяців – від гемофільної інфекції, у 2, 4 та 6 місяців проводиться щеплення від дифтерії, кашлюка, правця та поліомієліту (ацелюлярний компонент). Станом на осінь 2016 року всі ці щеплення обійдуться батькам дитини орієнтовно в 5650 грн.

Читайте також: ВАКЦИНАЦІЯ ДІТЕЙ: У МОЗ НАЗВАЛИ 5 ГОЛОВНИХ ПРОТИПОКАЗАНЬ

Ще 7 прививок очікують на дитину протягом наступних 15 років життя. Йдеться про повторну вакцинацію від дифтерії, кашлюка, правця та поліомієліту (ацелюлярний компонент), дифтерії та правця (АДС), кору, краснухи, паротиту, поліомієліту. За всі вищезазначені препарати батькам доведеться викласти приблизно 3160 грн.

Більше інформації про вартість і календар щеплення – в інфографіці «Слова і Діла».

vakcyna

Джерело.

facebook