fbpx
Без рубрики
Кабмін дозволив всім громадянам з 1 листопада оформляти ID-картки

Кабінет Міністрів ввів можливість оформлення карт посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян з 1 листопада. Про це йдеться в постанові уряду №745 від 26 жовтня, передають Українські Новини.

“Ввести з застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру з 1 листопада 2016 року оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджений цією постановою, громадянам України”, – йдеться в ньому.

Раніше передбачалася можливість оформлення картки посвідчення особи виключно громадянами, які отримують паспорт вперше.

Згідно з постановою, до завершення роботи по забезпеченню в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення та видачі ID-карток, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка документа у формі книжечки.

Читайте також: “Тримає людей за дурнів”: У Клімкіна дружина-бос, а власник готівки – невідомий. Декларація

Також наголошується, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, з 1 листопада припиняється.

У той же час, паспорт громадянина України, не містить безконтактний електронний носій, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада, діє протягом строку, на який він був виданий.

Згідно з затвердженим положенням, паспорт громадянина видається з 14 років.

Для осіб, які досягли 18 років він видається на 10 років, а не досягли 18-річчя – на 4 роки.

Отримати паспорт можна у центрах надання адміністративних послуг.

Джерело.