fbpx
Авто
Із водіїв вантажівок та автобусів вимагатимуть ще один документ

Кабмін направив у Верховну Раду на розгляд законопроект №4683, який передбачає наявність у водіїв вантажівок і автобусів ще одного документа.

Поки що законопроект №4683, підготовлений Кабміном, перебуває на розгляді в профільному комітеті Верховної Ради. Однак, якщо його ухвалять, то водіям, які займаються пасажирськими та вантажними перевезеннями, необхідно буде мати ще один документ – свідоцтво професійної компетентності водія (СПКВ). СПКВ стане обов’язковим: із 1.11.2016 року – для водіїв, які перевозять дітей або небезпечні вантажі, а з 1.11.2017-го – для всіх інших.

Свідоцтво видаватимуть водіям, які мають право керувати транспортним засобом відповідної категорії. Для пасажирських перевезень – це D1, D1E, D, DE, а для вантажних – С1, С1Е, С, СЕ. Отримати свідоцтво можна буде тільки після проходження курсів та складання іспитів у Центрах із навчання керівників і водіїв. Термін дії свідоцтва – п’ять років. Його не можна давати стороннім особам, а за відсутності документа, на водія чекає штраф – від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  • Читайте також: У Києві з’явиться платна дорога.

Джерело.