fbpx
Події
Із 1 вересня в Україні скоротять 3,8 тисячі ставок учителів

У рамках оптимізації із 1 вересня почнуть працювати 134 опорні школи.

Унаслідок реформування шкіл в Україні скоротять 3,8 тисячі ставок учителів. Більшість із них перерозподілять в опорні (укрупнені) навчальні заклади. Частину ставок збережуть із меншим навчальним навантаженням. Ще 1,4 тисячі ставок узагалі скасують: 700 із них займають вчителі-пенсіонери, а решту 700 – працівники непенсійного віку. Про це в інтерв’ю “Українській правді. Життя” розповіла міністр освіти та науки Лілія Гриневич. “Органи місцевого самоврядування зараз уточнюють, скільки з цих ставок на даний час заповнені.

Зрозуміло, що вивільнення вчителів – болючий процес. Людьми, які працюють на тих 700 ставках, що вивільняються, займатимуться центри зайнятості з приводу перекваліфікації, соціальних виплат та пошуку місць праці. Але ми маємо враховувати, що кількість дітей з 1995 до 2013 року (до анексії Криму і початку АТО) скоротилася на 43%, а кількість вчителів – усього на 15%. Зрозуміло, що саме ці вчителі становлять основну протестну групу проти опорних шкіл і оптимізації”, – сказала Гриневич.

 Із 1 вересня в Україні почнуть діяти 134 опорні школи. “Туди підвозитимуть дітей з інших населених пунктів. Це школи, які мають філії, які дообладнують, і яким закуповують шкільні автобуси. Було виділено 200 мільйонів гривень на дообладнання і 600 мільйонів на автобуси – це наша частина з держбюджету.

Частину коштів повинні додати ще місцеві бюджети. Процес йде досить складно – тому що за це мають голосувати місцеві ради, а не всі готові понижувати ступінь школи”, – говорить міністр. Тим часом стало відомо, що учні початкової школи вже цієї осені почнуть навчатися за новими, розвантаженими програмами.

Більше читайте тут: ЗАКОНИ ЩАСТЯ: ШКОЛА БЕЗ ПІДРУЧНИКІВ ТА КЛАСІВ І НАЙЩАСЛИВІШІ ДІТИ (ВІДЕО)

Джерело.

Реклама