fbpx
Події
Інцидент в Чонгарі: що відбулося на базі кримськотатарського батальйону

У селі Чонгар Херсонської області ввечері 12 лютого стався інцидент на базі кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана. Про це повідомляє радіо Куреш. Згідно з інформацією, озброєні люди у військовій формі за допомогою БТРа протаранили паркан розташування батальйону і намет, в якому в той момент були люди.

“Озброєні люди захопили розташування, весь особовий склад і тих, хто перебував у цей час на території, силою поклали на підлогу. За інформацією з місця подій, в розташуванні батальйону озброєні люди застосували вогнепальну зброю, роблячи попереджувальні постріли в повітря і по ногах. Повідомлень про потерпілих в розпорядженні редакції немає”, – сказано в повідомленні ЗМІ.

Журналісти кримськотатарського каналу АТR, які знаходяться на місці подій, не мають доступу до власної відеоапаратури через те, що вона заблокована озброєними людьми.

На місці захоплення працює Нацполіція та СБУ. Про це повідомляє “112 Україна” з посиланням на помічника голови ДПСУ Олега Слободяна.

“Ситуація мала місце в певному віддаленні від пункту КПВВ. Це питання не лежить в компетенції ДПСУ. Я знаю, що там працювали і співробітники СБУ і Нацполиции, які розбиралися у ситуації. Думаю, про те, що дійсно сталося, ми почуємо найближчим часом”, – заявив Слободян.

Водночас військовослужбовці ЗС заявили, що роззброїли незаконне збройне формування на адміністративному кордоні з анексованим Росією Кримом у Херсонській області. Про це сказано в повідомленні прес-служби оперативного командування “Південь” Збройних сил на сторінці в соціальній мережі Facebook.

Зазначено, що 12 лютого підрозділи, що входять до складу військової частини оперативного командування “Південь” і виконують бойові завдання в Херсонській області на адміністративному кордоні із Кримом, облаштовували бойові позиції за наказом командира.

“Під час виконання необхідного переліку робіт, на позиції прибули максимально озброєні представники незаконного збройного формування… З огляду на специфіку підрозділу й умови ситуації, (учасники) формування були затримані, роззброєні, дотримуючись всіх умов Статуту й інших законодавчих актів щодо дій у подібних ситуаціях”, – сказано в повідомленні.

Наразі відбувається облік вилученого озброєння.

Командування “Південь” заперечує, що військовослужбовці Збройних сил напали на кримськотатарську організацію “Аскер” і називає поширення такої інформації провокацією.

Також подію прокоментував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Свою думку він виклав у соцмережі Facebook.

“В ніч з 12 на 13 лютого 2017 року на Чонгарі стався інцидент між військовослужбовцями ЗС України та членами громадської організації “Аскер”, – написав Чубаров, зазначивши, що початком інциденту стало “невмотивоване та силове заняття військовослужбовцями облаштованої громадською організацією “Аскер” території, на якій базуються бійці кримськотатарського батальйону їм. Номана Челебиджихана”.

Чубаров також написав, що в ході інциденту військовослужбовцями ЗС України були пошкоджені окремі споруди та майно громадської организации, а також робилися спроби застосування фізичної сили”.

Читайте також: Воєнний стан: Парубій заявив про готовність парламенту підтримати рішення

Джерело.