fbpx
Авто
Імпорт авто в Україну: у серпні подешевшають навіть «Лексуси»

Саме таким є один із експертних прогнозів щодо розвитку ситуації на ринку автомобілів після початку дії закону з 1 серпня про зниження акцизу на вживані авто, пише radiotrek.rv.ua.

Відтепер акцизний збір на деякі автомобілі знизиться щонайменше в два рази. Щоправда, існує низка певних вимог, за яких діє цей знижений тариф. Зокрема, автомобіль повинен бути випущений не раніше 2010 року, мати невеликий об’єм двигуна, та не повинен ввозитися з території країни-окупанта. Також авто повинно відповідати нормам Євро-5.

Як відзначає один з експертів, під обмеження літражу потрапляють не лише автомобілі середнього класу, а й досить елітні, як от «Лексуси» або «Ауді ТТ».

А ось підводним каменем впровадження акцизу є зменшення попиту на нові автомобілі. Детальніше про це генеральний директор ПАТ «Рівне-Авто» Вадим Тесленко:

Читайте також: Порошенко залишився без «Жигулів», доводиться їздити на Land Rover

Зниження акцизів на вторинний ринок однозначно негативно повпливає на ринок нових автомобілів. Прогнозується падіння продажу нових автомобілів від 20 до 40 відсотків. Звісно, це потягне за собою скорочення робочих місць персоналу, зв’язаного з продажем нових автомобілів

Зауважимо, що пільгові умови нижчого акцизного збору будуть діяти лише за умови ввезеня особою лише одного транспортного засобу для власного користування. Якщо ж придбаний за таким акцизним збором автомобіль продати протягом одного року, то доведеться сплатити збір в повному обсязі.

Джерело.