fbpx
Події
Ігор Бедзай в 2014 врятував Морську авіацію України, передислокувавши її з окупованого Криму, а 7 березня 2022 загинув в повітряному бою в небі, яке любив і боронив

“Справжні авіаційні баталії із залученням десятків літаків розгортаються поблизу українського острова Зміїний в акваторії Чорного моря, де противник зазнає відчутних втрат…” – повідомив 7 травня речник КПС.
А за цим сухим зведенням болюча втрата одного з найкращих офіцерів Військово-морських сил — полковник Ігор Бедзай — заступник Командуючого ВМС з авіації. Більш відомий як колишній командир 10-ї Морської авіаційної бригади з Новофедорівки, поблизу Сак, Криму.

«Загинув під час виконання бойового завдання, у складі екіпажу морського вертольоту Мі-14 від ракети російського винищувача. Загинув у небі яке любив і боронив. Сподіваюся, найближчим часом Володимир Зеленський присвоїть звання Героя України вже назавжди полковнику Ігорю Володимировичу Бедзаю», – написав Тарас Чмут, засновник фонду Повернись живим.

«У 2014-му році полковник Бездай чи не єдиний з усього командування флоту хто проявив лідерство та рішучість — допоки всі чекали на міфічні «накази з Києва» він зорганізував особовий склад, підготував техніку, та на очах окупантів перегнав усю справну авіацію на континентальну частину України. А наступного дня — повторив це з тим, що не змогло полетіти першого дня.

Фактично завдяки лідерству Ігоря Володимировича ми зберегли Морську авіацію», – додає він.

Вічна слава Герою.

Фото: Новинарня.

05/09/2022