fbpx
Дозвілля
І від ворогів буває користь

Я вас люблю, мої вороги, за те, що ви мені допомогли
Найти себе й відбутися, перед труднощами не схилятися
І краще в людях розбиратися.

Східна мудрість

Вороги і недоброзичливці – не така вже й рідкість в житті, особливо якщо ви добилися будь-яких успіхів. Колеги на роботі, родичі та навіть друзі можуть перейти на сторону заздрості, ненависті, всякого бажання (хоча б і несвідомого), щоб у вас нічого не вийшло. Простіть їх. Не опускайтесь до рівня пліток і помсти, інакше станете такими ж. Так як ворог, що робить прикрощі іншому, в першу чергу риє яму собі…

Притча про ворогів

В одній державі так сильно вірили в провидіння, що у них була така практика: кожному засудженому на cмeрть перед cтрaтoю пропонувалося тягнути жереб долі. В торбинці було всього два аркуші – «Життя» і «Cмeрть». Якщо він витягував перший аркуш, його милували. Якщо другий – вирок тут же приводили в дію. Таким чином, у кожного булa надія до останнього моменту, а у суддів був додатковий голос “згори” за або проти прийнятого ним рішення.

Так сталося, що один чоловік відкрив свою справу, він став потроху процвітати, а разом з успішністю, як це часто буває, з’явилися недоброзичливці. Вони спочатку наклепом добилися його арешту, а потім і підписання йому cмeртнoгo вироку.

Знаючи про те, що в засудженого завжди є шанс на порятунок, вони обманом викрали з торбинки аркуш з написом «Життя» і додали другий з написом «Cмeрть». Таким чином, вороги не залишали чоловікові будь-якого шансу спастись – який би листочок він не витягнув, його чекав cмeртний вирок.

Але в чоловіка були й друзі. Вони дізналися про витівку ворогів, проникли до в’язниці і розповіли, що в торбинці його чекають два “смeртoнocних” аркуша. Друзі радили розповісти про це судді і наполягати на перевірці торбинки з жеребом.

Але, як не дивно, засуджений зрадів цій звістці, попросив нікому про це не розповідати і повідомив, що це врятує його. Друзі вже вирішили, що у нього перед cмeртю затьмарився розум, але він переконав їх зберігати мовчання.

Наступного ранку чоловік витягнула жереб долі і … був відпущений на волю.

І друзі, і вороги, знаючи про два cмeртнi вироки, не розуміли: як він міг вийти з такого, здавалось , безвихідного становища?

А чоловік зробив так: витягнувши аркуш з торбини, він, не читаючи, тут же проковтнув його. У судів не залишилося іншого вибору, крім як подивитися, який аркуш залишився в торбині. А так як там було «Cмeрть», то зрозуміло, що людина витягнула «Життя».

Таким чином, вороги, готуючи чоловікові зaгибeль, мимоволі привели його до спасіння.

Не забувайте: вороги і неприятелі від поганого життя не з’являються. Якщо вони у вас є – значить, ви гідні того, щоб вам заздрили. А у будь-якої талановитої людини недоброзичливці будуть завжди – тільки в силу того, що не всі таланти дісталися їм.

Джерело.