fbpx

Хороша новина для цьогорічних вступників

Цього року при вступі до ВНЗ кількість місць держзамовлення може бути потенційно збільшена до 25% порівняно з минулим роком, залежно від того, наскільки сильні абітурієнти йдуть на конкретну спеціальність до конкретного ВНЗ. Про це під час прес-конференції повідомила перший заступник Міністра Інна Совсун, передає кореспондент УНН.

“Велика зміна стосується кількості місць державного замовлення. В цьому році абітурієнти на сайтах навчальних закладів не будуть бачити цифру, що у цьому університеті пропонується стільки-то місць державного замовлення на конкретну спеціальність. Натомість університети затверджують мінімум і максимум, скільки вони можуть набрати. Далі кількість місць держзамовлення коригуватиметься в залежності від того, наскільки сильні абітурієнти йдуть на конкретну спеціальність до конкретного ВНЗ. І кількість місць держзамовлення може бути потенційно збільшена до 25% порівняно з минулим роком. Тому це суттєва зміна для абітурієнтів. Вони будуть бачити не єдину цифру кількість місць держзамовлення, а мінімум і максимум, скільки університет може набрати. І це, звичайно, змінює і логістику самої вступної кампанії”, — повідомила І.Совсун.

Читайте також: Абітурієнти зможуть подати документи до вишів лише в електронному вигляді

Також вона зазначила, що цього року при вступі на спеціальність бакалавр не буде ручного розподілу місць держзамовлення, а це буде коригуватися автоматично.

Важливим моментом при вступі є встановлення пріоритетів. Після проставлення змінити їх вже не можливо.

“Попри те, що ця система працювала вже того року, вона все ще нова і, вочевидь, не всі абітурієнти чули про це. Тому дуже важливим є проставлення пріоритетності поданих заяв. На перше місце ставити найбільш бажану спеціальність у найбільш бажаному університеті”.

Джерело.

 

You cannot copy content of this page