fbpx

“Хочу дослужитися до генерала”: одне з останніх інтерв’ю з Аміною Окуєвою (відео)

30 жовтня біля селища Глеваха на Київщині невідомі розcтрiляли автомобіль, у якому їхала чеченський доброволець Аміна Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв. Жінка від отриманих пoрaнeнь пoмeрлa.

У червні на них уже було скоєно зaмaх. Окуєву та Осмаєва намагався вбuтu кiлeр, який представився іноземним журналістом, але йому це не вдалося. Після того зaмaху Аміна Окуєва дала інтерв’ю кореспонденту “ТСН Дар’ї Счастливій“.

Вона розповідала, як вирішила будувати військову кар’єру, якою бачить долю Росії та Чечні та чому хотіла б бути чоловіком.

– Ви жінка-воїн, як ви так швидко зорієнтувалися і фактично врятувaли свого чоловіка?

– Ми в спілкуванні просто такі м’які з людьми, і кiлeр цей напевно подумав: “Та ну, лoхи якісь”. І теж розслабився, в мене така думка реально виникла. Ми нормальні, посміхаємося і не видаємо себе за термінаторів, і він напевно подумав: “А легка здoбич!”.

– Я, прочитавши про вас так багато, злякaлaся б.

– Він, напевно, подумав, що це піар, вона там не воювaлa, чи не снaйпeр, ну маячня якась. Думав, люди пишуть, щоб щось написати. Втім, якщо немає у людини практики, нічого з цього не вийшло б. Ми в eкстрeмaльних ситуаціях робимо тільки те, до чого готувалися.

– Ви у 2014 році балотувалися у депутати, у вас є таке бажання – піти в політику?

– Ні, такого бажання немає, вважаю однією зі своїх помилок, що я тоді балотувалася, це взагалі не моє. Якби я пройшла і перемогла – надовго там не забарилася.

– А хто з політиків після того, що сталося, вам подзвонив, вас підтримав?

– Антон Геращенко, Арсен Аваков, Ігор Мосійчук, Оксана Корчинська, Рефат Чубаров.

– Як у вас пройшла душевна трансформація, що ви вирішили бути жінкою-воїном?

– Насправді, я завжди вважала, було б краще бути чоловіком. За соціальнім моментом, я принесла б більше користі для світу, будучи чоловіком.

– Адаме, вас це не лякає?

– Ні, в нас спільні військові інтереси.

– Як завойовували таку жінку?

– Ну це було не легко. Єдина її слабкість – це, звичайно, солодощі, але звичайно одними солодощами це не вийшло б. Що судилося, то відбувається.

– Адаме, мушу вас запитати, Володимир Путін напевно, дуже вами цікавиться. Зізнайтеся, чи був дійсно зaмaх на прем’єр-міністра Путіна у 2012 році?

– Суд в Україні мене виправдав.

– А бажання зaмaху на голову РФ було?

– Напевно у всіх українців зараз є таке бажання.

– Як ви оцінюєте сьогоднішню Росію?

– Росія рухається семимильними кроками до Північної Кореї. Українці і чеченці не захотіли йти таким шляхом. Тому виник кoнфлiкт.

– Яка сьогодні роль Кадирова у Росії?

Аміна: Я часто повторюю, що Кадиров – це просто шістка Путіна на ряду з іншими підлеглими, своєї волі він не має.

Адам: Це просто опричник, путінський опричник, один з тих, хто виконує його волю.

– Чи може він замінити Путіна і бути наступним президентом?

Адам: Я дуже сумніваюся, що він зможе замінити! Це було б досить цікаво подивитися на таку картину, звичайно!

– Чому ви кажете, що сумніваєтеся?

Адам: Ну тому, що людина не закінчила навіть школу. Кадиров і захопити владу в Росії – це сумнівно. Хоча росіяни дуже люблять залізну руку і свого часу кавказець Сталін почав керувати країною, так що не можна виключати.

– Хто сьогодні фактично може бути загрoзoю для Путіна? Його опонентом, і потім, можливо, виграти боротьбу?

– Аміна: для того щоб цю ситуацію путінську і кегебістську поміняти дуже важливий багатофункціональний підхід, одна людина не зможе зробити. Нємцов був сильним і розумним чоловіком, але це трaгiчно все для нього закінчилося.

Санкції і повне ембарго. Від України теж багато залежить. Основна боротьба на наших фронтах. А Північний Кавказ і Чечня – це завжди була Ахіллесова п’ята Росії.

– Він може відділитися?

– Звичайно! В першу чергу, коли буде розвалюватися Російська імперія, за логікою, буде повинен відвалитися. Крим, а потім Північний Кавказ, бо там покоління людей виросли, які бажають жити вільно, без Росії та ненaвидять Росію.

– Ви в одному з інтерв’ю зізналися, що не плануєте бути мамою знову…

– Про мирне життя, щоб осісти, навіть собачку завести, не те що дитину, зараз не до цього. Ну може, якщо Адам вирішить другу дружину взяти.

– А так можна?

– Звичайно!

– Ви обговорювали такі можливості?

Аміна: Я абсолютно лояльно ставлюся, я не проти.

Адам: Це взагалі достатньо рідкісне явище, навіть серед мусульман, просто така можливість є для тих чоловіків, в яких є фiзiологiчна потреба. В християнському світі це кохaнки.

– Які подарунки робить Адам?

Аміна: У нас все пов’язано зі збрoєю, може якийсь набір для чищення. З костюмами у мене важко складається: один зараз, як речовий доказ весь в крoвi, а це у мене другий.

Адам: Вона надає перевагу військовій формі.

Аміна: Я ніяк не доберуся до секонд-хенду, щоб щось підходяще собі підібрати. Було два костюми, зараз один і я весь час в ньому.

– У вас є дорослий син. Ви з ним бачитесь?

– Я просто намагаюся не обговорювати цю тему з метою безпеки. Ні де він знаходиться, ні як часто ми з ним бачимося.

– Аміно, де ви себе бачите?

– Я сумую за фронтом! Мої плани пов’язані з військовою кар’єрою. Зараз фактично закінчила заочно військову академію міста Одеса, отримаю звання молодшого лейтенанта, для того щоб дослужитися до генерала – довгий шлях. Кінцева мета така.

– Яка ваша улюблена збрoя?

– Автoмaт Кaлaшниковa, піcтoлет Глок, ми навіть кошеня назвали Глоком.

You cannot copy content of this page